Postanowienie o zawieszeniu śledztwa

Kamilex
Posty: 1
Rejestracja: 4 lut 2018, o 06:05

Postanowienie o zawieszeniu śledztwa

Postautor: Kamilex » 4 lut 2018, o 06:13

Witam, nie wiem czy piszę w dobrym dziale ale proszę przenieść jeśli tak.

Chciałem zapytać co oznacza postanowienie o zawieszeniu śledztwa dla mnie (oskarżonego).

Pod uzasadnieniem jest napisane:

"Prokuratora Rejonowa w ... nadzoruje śledztwo przeciwko ... W toku prowadzonego postępowania ustalono, iż podejrzany nie przebywa na terenie kraju. Przebywa w .... W tej syutacji wykonanie czynności procesowych związanych z ogłoszeniem postanowienia zarzutów, w których udział podejrzanego jest obowiązkowy jest niemożliwe. Wobec zaistnienie długotrwałej przeszkody procesowej postanowiono jak na wstępie" ... czyli "zawiesić śledztwo przeciwko ... podejrzanemu o to że...."

Chciałem wiedzieć co to dokładnie znaczy dla mnie. Nie miałem żadnych wezwań itd. na policję czy do sądu czy kij wie gdzie jeszcze. Nie mieszkam w Polsce chociaż bywam tam bardzo często.. Pod koniec Lutego mam kupiony bilet do Polski na kilka dni i się zastanawiam czy mogą mi coś zrobić na granicy? Np. zatrzymać na 48h? Dodam, iż policja zna mój adres zamieszkania w tym kraju, w którym aktualnie przebywam.

Chciałem również zapytać co z tym dalej będzie, skoro śledztwo jest "zawieszone"? Czytałem na internecie i za bardzo nie mogę zrozumieć.. Zatrzymają mnie na granicy żeby przedstawić zarzuty? Czy dostaną informacje, iż bywam obecnie w Polsce i odrazu wydadzą jakiś nakaz aresztowania? Nie wiem jak to jest w Polsce ani wszędzie indziej.. Mam dopiero 18 lat, nigdy nie miałem żadnych problemów z prawem.

I jeszcze jedno.. Co dalej z tym będzie.. Jak to teraz wygląda bo ja nie mam pojęcia o co chodzi z tym, że prokuratura nadzoruje śledztwo?

Dodam jeszcze, że około 10 Stycznia byłem w Polsce na 3 dni, a ta cała pieczątka na dole tego listu posiada datę 3 Stycznia. Czyli mam się nie obawiać o jakieś zatrzymanie na granicy czy coś w tym stylu?

Proszę o pomoc.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 7 gości