Mandat z Hiszpanii

filipkwasnik

Mandat z Hiszpanii

Postautor: filipkwasnik » 29 sty 2015, o 16:54

Witam mam problem. W sierpniu tamtego roku byłem w Hiszpanii na rybach i dziś dostałem chyba mandat na 330 euro:/. 300 euro za łowienie bez licencji co jest bzdurą bo z licencji spisali moje dane a drugi 30 euro jeszcze nie doszedłem za co niby jest. I teraz mam pytanie. Nigdzie nie ma mojego nazwiska wpisanego. Jest tylko adres zameldowania imię i drugie imię. Niestety babcia była w domu i podpisała odbiór tego listu.

Chciałem się dowiedzieć co mi grozi za niezapłacenie takiego mandatu i czy oni w Hiszpanii są w stanie mi to ściągnąć np. z wypłaty. Nie chciałbym też żeby za 5 lat się okazało ,że rosły tam odsetki i mam z 300 euro do zapłaty 5000 euro.

Nie wiem co robić. Dociekać ?pisać odroczenia i podawać swoje nazwisko. Czy olać temat ,zapomnieć i więcej listów nie odbierać poleconych.
Dzięki z góry za pomoc

ryszardon

Re: Mandat z Hiszpanii

Postautor: ryszardon » 3 lut 2015, o 13:59

jeśli chcesz się poradzić czy płacić czy nie to nawet nie musisz wychodzić z domu, polecam stronę teleradca, kiedyś miałem problem z mandatem za prędkość ze Słowacji i mi pomogli, przede wszystkim było rzeczowo wytłumaczone w prosty sposób jak się np odwołać od decyzji.

czekoladowy15

Postautor: czekoladowy15 » 2 kwie 2015, o 06:26

Napisz odwołanie. W UE bardzo łatwo będzie im Cię złapać więc nie liczyłbym na to, że zapomną o mandacie.

monikk
Kontaktowanie:

Postautor: monikk » 3 cze 2015, o 09:27

Nie licz na to, że odwołanie coś pomoże. Może, ale na pewno nie musi...