nie płacenie podatków od wynajmu mieszkania

stw1kr7@op.pl

nie płacenie podatków od wynajmu mieszkania

Postautor: stw1kr7@op.pl » 5 cze 2018, o 19:40

Witam. Kilka dni temu skończyłam wynajmować mieszkanie u pewnych ludzi. Mieszkalismy tam bez jakiejkolwiek umowy . Własciciela zobaczyłam na oczy po 4 latach jak przyszedł nas powiadomić , ze musimy się wyprowadzić. Do tej pory pieniądze za wynajem placilismy jego szwagierce. Właściciel mieszkania nie zglosil do U.S dochodu z wynajmu ani tez nie płacił z tego tytułu żadnych podatków. Własciciele narobili nam ogromnych problemów, nie chodzi mi tu o nagłą wyprowadzke, bo to najmniejszy kłopot. Wolalabym nie być tą "życzliwą osoba", która donosi, ale rownoczesnie nie pozwole aby takim ludziom uszlo wszystko na sucho. Tak wiec chciałam zapytać, gdzie mogę zgłosić to, że właściciele wynajmowali mieszkanie "na lewo", i czy nadal mogę to zgłosić jeżeli już tam nie mieszkam, a w tym momencie nikomu nie wynajmują?? Jeszcze chciłabym się dowiedzieć jakie konsekwencje im groża . bardzo proszę o odpowiedź. Z góry dziekuje .