Odszkodowanie powypadkowe

sobek25

Odszkodowanie powypadkowe

Postautor: sobek25 » 11 cze 2014, o 13:53

Dzień dobry, sprawa dotyczy odszkodowania od osoby prywatnej która spowodowała w 10.2010 wypadek i odniosłem znaczny uszczerbek psychiczny jak i fizyczny.

Posiadam wyrok skazując ja jako sprawce (sama się przyznała) cala historie leczenia oraz uszczerbku fizycznego.

Po wypadku utrzymawszy kontakt aż do jej wyjazdu (3 miesiące od wypadku) za granice do pracy żeby oddać mi pieniądze za auto jak i sfinansować koszta leczenia . I jak zawsze pięknie mowa a brak czynów. Po prostu uciekał pierw do Dani potem 2 lata w Grecji.
Aktualnie przebywa od 18 maja 2014 we Wrocławiu.

I pytanie moje czy będzie ktoś w stanie pomódz w napisaniu pisma ugodowego , bo bym chciał od tego zacząć przed oddaniem sprawy do sadu.

MarMie
Kontaktowanie:

Re: Odszkodowanie powypadkowe

Postautor: MarMie » 12 cze 2014, o 12:41

Proszę po prostu napisać, że wzywa Pan sprawcę do zapłaty określonej kwoty:

1) tytułem zadośćuczynienia za krzywdę (cierpienia fizyczne i psychiczne);
2) tytułem odszkodowania - wszelka poniesiona szkoda majątkowa, np. koszty leczenia, itp.

Proszę wpisać kwoty oraz termin, do którego oczekuje Pan zapłaty, a także sposób zapłaty (np. przelew - wówczas proszę podać nr konta).

A jakiego rodzaju był to wypadek? Komunikacyjny?

sobek25

Postautor: sobek25 » 12 cze 2014, o 17:13

Tak komunikacyjny. A nie jest obowiązkiem na koniec postawienie pieczątki prawnika ?? bo nie wiem czy wtedy takie pismo napisane ma jakaś wartość .
A mogę poprosić o jakiś wzor bo pierwszy raz takie coś będę pisał i kompletnie nie mam zielonego pojęcia w jakiej formie

MarMie
Kontaktowanie:

Postautor: MarMie » 15 cze 2014, o 12:44

Pismo może podpisać albo strona, albo pełnomocnik. Jeżeli sprawcą był kierujący pojazdem posiadającym OC, to najlepiej zwrócić się do właściwego zakładu ubezpieczeń.

sobek25

Postautor: sobek25 » 15 cze 2014, o 18:57

OK, ale co w przypadku kiedy sprawca wypadku nie posiada OC?? nawet ubezpieczenia nie miała bo byliśmy maturzystami a ubezpieczenie za dany rok szkolny obowiązuje do 31 sierpnia a wypadek był 28 września

MarMie
Kontaktowanie:

Postautor: MarMie » 17 cze 2014, o 10:39

OC posiadaczy pojazdów mechanicznych (samochodów).

sobek25

Postautor: sobek25 » 17 cze 2014, o 16:31

Powiem tak nie interesuje mnie odszkodowanie od jakiejś instytucji, ja chce tylko od sprawcy wypadku niech wie z jakimi kosztami się to wiąże.Bo ta dziewczyna za bardzo buja w obłokach i trzeba sprowadzić ja na ziemie.

MarMie
Kontaktowanie:

Postautor: MarMie » 18 cze 2014, o 18:06

Oczywiście można pozwać także sprawę zdarzenia, ale i tak obowiązkowe jest dla niej przypozwanie zakładu ubezpieczeń. Finalnie odszkodowanie i zadośćuczynienie zapłaci i tak zakład ubezpieczeń ponoszący odpowiedzialność gwarancyjną, chyba że:

Art. 43 USTAWA z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych

Zakładowi ubezpieczeń oraz Ubezpieczeniowemu Funduszowi Gwarancyjnemu, w przypadkach określonych w art. 98 ust. 2 pkt 1, przysługuje prawo dochodzenia od kierującego pojazdem mechanicznym zwrotu wypłaconego z tytułu ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych odszkodowania, jeżeli kierujący:
1) wyrządził szkodę umyślnie, w stanie po użyciu alkoholu lub w stanie nietrzeźwości albo po użyciu środków odurzających, substancji psychotropowych lub środków zastępczych w rozumieniu przepisów o przeciwdziałaniu narkomanii;
2) wszedł w posiadanie pojazdu wskutek popełnienia przestępstwa;
3) nie posiadał wymaganych uprawnień do kierowania pojazdem mechanicznym, z wyjątkiem przypadków, gdy chodziło o ratowanie życia ludzkiego lub mienia albo o pościg za osobą podjęty bezpośrednio po popełnieniu przez nią przestępstwa;
4) zbiegł z miejsca zdarzenia.

Aha rozumiem, że sprawa został skazany za popełnienie przestępstwa (w kontekście przedawnienia):

Art. 442(1) k.c.
§ 1. Roszczenie o naprawienie szkody wyrządzonej czynem niedozwolonym ulega przedawnieniu z upływem lat trzech od dnia, w którym poszkodowany dowiedział się o szkodzie i o osobie obowiązanej do jej naprawienia. Jednakże termin ten nie może być dłuższy niż dziesięć lat od dnia, w którym nastąpiło zdarzenie wywołujące szkodę.
§ 2. Jeżeli szkoda wynikła ze zbrodni lub występku, roszczenie o naprawienie szkody ulega przedawnieniu z upływem lat dwudziestu od dnia popełnienia przestępstwa bez względu na to, kiedy poszkodowany dowiedział się o szkodzie i o osobie obowiązanej do jej naprawienia.
§ 3. W razie wyrządzenia szkody na osobie, przedawnienie nie może skończyć się wcześniej niż z upływem lat trzech od dnia, w którym poszkodowany dowiedział się o szkodzie i o osobie obowiązanej do jej naprawienia.
§ 4. Przedawnienie roszczeń osoby małoletniej o naprawienie szkody na osobie nie może skończyć się wcześniej niż z upływem lat dwóch od uzyskania przez nią pełnoletności.

kruppssa
Kontaktowanie:

Postautor: kruppssa » 27 kwie 2018, o 12:07

Jeśli masz problem z uzyskaniem zadowalającej Cię kwoty odszkodowania, to ze swojej strony polecam Ci kontakt z kancelarią Artura Klimkiewicza. Możesz uzyskać u nich darmową poradę prawną, a co do samego prowadzenia sprawy, to dzięki niemu dostałam na prawdę sporo wyższe odszkodowanie z zakresu wypadek komunikacyjny więc zna się na tym co robi. Warto spróbować..

ciopas

Postautor: ciopas » 1 maja 2018, o 15:24

https://zastrzezone.pl/znak-towarowy-po ... ch/77,17,0 Odszkodowanie tak, ale koszty mogą być spore.