Przedawniony dług?

Iwo

Re: Przedawniony dług?

Postautor: Iwo » 29 lis 2017, o 13:45

Ugody można podpisywć, ale nie na wariata, trzeba spokojnie wszystko przeczytać żeby ci nie ścigali dalej jak już spłaciłeś, ale tu jeszcze na przykład koszty windykacji są do spłacenia. Ja np. podpisałem umowę z Getback, uwzględnili też moje warunki i zapisy i co więcej – przestrzegali ich! Więc kiedy spłaciłem swój dług, na szczęście nieduży – to rozstaliśmy się i zapomnieliśmy o sprawie

max33

Postautor: max33 » 30 lis 2017, o 13:42

Ja uważam że swoje długi trzeba spłacać, w miarę możliwości rzecz jasna, ale akurat ugoda z Getbackiem, którą podpisałam nie puściła mnie z torbami, zrozumieli moją sytuację i ustaliliśmy ratę spłaty taką, abym miała z czego żyć

kbak

Postautor: kbak » 30 lis 2017, o 14:12

Kolega namówiłe mnie na biznes, sporo w niego zainwestowałem, ale oczywiście nie wypalił a ja zostałem z długami, które przejął Getback. Ale nie, nie, nie było nachodzenia mnie w domu, straszenia itp. Nic z tyhc rzeczy. Może dlatego, że mam takie ślaskie (jestem z zabrza) podejście do życia. Dług to dług, trzeba oddać a nie udwać wariat, podpisaliśmy ugodę i spłacam. Nikt mnie nie Dręczy

zbych

Postautor: zbych » 28 gru 2017, o 17:18

Nie wiem czy każda ugoda jest uczciwa i czy wszystkie firmy windykacyjne nie kręcą okrutnie zadłużonych nieszczęśników. Nie mam aż tak szerokich doświadczeń. Miałem styczność z Getback. Zaproponowali ugodę. Suma którą im wisiałem nie była hiperduża, ale jednak była. Ogodę przeczytałem bardzo dokładnie, konsultowałem ją ze znajomym prawnikiem, była ok, nie oszukiwali, więc podpisałem i spłacam.

sidor

Postautor: sidor » 10 sty 2018, o 15:07

Ja wpadłem w spiralę długu, brałem jeden, żeby spłacić wcześniejszy. W getback zaproponowali mi ugodę, która nei zostawiała mnie w samych skarpetkach. Zgodziłem się. Spłacam, żyję skromnie, nowych długów nie zaciągam

melo

Postautor: melo » 10 sty 2018, o 15:22

Wzięłam chwilówkę na święta, nie miałam pieniędzy, a chciałam najbliższym zrobić fajne prezenty. Prezenty zostały kupione, ale dług został. Nie miała z czego spłacać. W końcu sprawa trafiła do Getback. Różnie mi znajom radzili, iść w zaparte, iść do sądu, walczyć, ale przecież wiedziałam, że to mój dług, podpisałam ugodę. Spłacam, jest ciężko, ale długi trzeba spłacać

karina

Postautor: karina » 22 sty 2018, o 16:34

Pewna firma telefoniczna sprzedała mój dług do Getback, no i też listy, awiza, telefony, kiedy minęła mi pierwsa złość umówiłam się na spotkanie, dogadaliśmy, spłacam stałe miesięczne raty, wolę to niż komornika na głowie

leszek

Postautor: leszek » 22 sty 2018, o 16:41

Dużo się mówi, że firmy windykacyjne kłamią, oszukują i generalnie zedrą z ciebie ostatnią koszulę. Pewnie czasami tak jest, ale np. ja miałem styczność z Getback, powiem szczerze, że nie miałem poczucia że chcą mnie wykiwać. Dług trzeba było oddać, ale na uczciwych warunkach

kronos

Postautor: kronos » 23 sty 2018, o 14:04

No niestety trzeba uważać z takimi rzeczami. Sąsiada tak wykiwali że popadł w jeszcze większe i musiał sprzedać dom. Najrozsądniej jest nie brać kredytów i unikać jak ognia.

Oliwier7

Postautor: Oliwier7 » 25 sty 2018, o 14:53

Ja bym sie jeszcze skonsultować z jakąś instytucja prawną. Spróbuj na pewno Ci pomogą . Bez sensu jest płacić za coś co byc może faktycznie sie przedawniło.