Czy opcje binarne to oszustwo?

Admin
Administrator
Posty: 5
Rejestracja: 24 cze 2009, o 09:32

Czy opcje binarne to oszustwo?

Postautor: Admin » 1 sie 2017, o 08:00

Opcje binarne to oszustwo czy rodzaj poważnego inwestowania i potencjalny sposób na zarabianie pieniędzy online? To jedno z głównych pytań, które zadaje sobie praktycznie każdy początkujący trader, nawet po zapoznaniu się informacjami zawartymi na forach i doświadczeniami innych ludzi. Dzisiaj poznasz odpowiedź.

Opcje, podobnie jak opcje binarne, a nawet handel Forex, towarami, akcjami itd. z pewnością nie jest oszustwem. Jest to poważny sposób na zarabianie pieniędzy, z której niemalże każdy może skorzystać, nawet dzisiaj. W obecnych czasach otwartego rynku jest to również okazja dla wielu naciągaczy, którzy psują dobre imię handlowi (nie tylko opcjami). Dlatego skupmy się na oszustwach i na tym jak z łatwością je wykrywać. Nie daj się zwieźć.

Fałszywe historie i reklamy
Ostatnio pojawiło się sporo fałszywych materiałów, rozsyłanych poprzez media społecznościowe lub na e-mail, w których czytasz historię o tym jak zwykła osoba z niską pensją odkryła opcje binarne i następnego dnia zaczęła zarabiać pieniądze.

Teraz relaksują się na plaży i poświęcając na trading kilka minut dziennie zarabiają tysiące dolarów miesięcznie. Ostatnio nietrudno trafić na taką historię. Podobne e-maile próbują zachęcić internautów do tradingu opcjami binarnymi. Przesyłają Ci link, po kliknięciu którego jesteś od razu przekierowywany na stronę z formularzem rejestracyjnym, gdzie po zarejestrowaniu oszuści otrzymują stosowną prowizję. Co w tym złego? Wspomniane strategie opcji binarnych nie działają, oszuści w ogóle nie martwią się Twoim dochodem, a jedynie otwarciem przez Ciebie konta i tradingiem. Linki zazwyczaj prowadzą do brokerów z wysokimi opłatami. Jeśli początkujący da się oszukać, to bardzo prawdopodobne jest, że stracą swoje wszystkie pieniądze, głównie ze względu na niewłaściwego brokera i niedziałającą strategię.

Oszuści często bezpośrednio zachęcają do tradingu z zautomatyzowanym systemem tradingowym (AOS), który ma zarabiać za Ciebie. Jest to gwarancją Twojej gry i zarobku oszustów, gdyż otrzymają oni prowizję od przegranych przez Ciebie pieniędzy. Zautomatyzowane systemy są darmowe i oczywiście nie działają, a Ty szybko wszystko stracisz.
W takim przypadku rada jest prosta. Uważaj i kieruj się zdrowym rozsądkiem. Jeżeli coś wygląda zbyt pięknie żeby było prawdziwe, to prawdopodobnie takie nie jest.

Nieuczciwi brokerzy
Istnieją również brokerzy, którzy sami będą chcieli Cię oszukać. Mogą oni próbować manipulować ceną, blokować konto lub ręcznie naliczać opłaty za korzystanie z usług. Nieuczciwi brokerzy wiedzą jakie zakłady stawiasz, dlatego mogą je delikatnie zmodyfikować, abyś nigdy nie zarobił pieniędzy.

Drugim i częściej spotykanym scenariuszem są komplikacje podczas płatności. Wszystko jest dobrze, dopóki złożenia przez Ciebie zlecenia wypłaty środków na konto. Nieuczciwy broker nie odeśle Ci Twoich pieniędzy i zazwyczaj wyśle komunikat o naruszeniu przez Ciebie zasad korzystania, które zaakceptowałeś w momencie zakładania konta tradingowego. W takim przypadku pieniądze praktycznie przepadły. Zdarzały się bowiem przypadki użytkowników, którym udało się odzyskać przynajmniej kwotę, którą zainwestowali (bez wygenerowanego przez nich zysku).

Należy pamiętać, że wielu brokerów swoje siedziby ma w krajach zwanymi „rajami podatkowymi”, gdzie środki prawne są bardzo ograniczone. Co więcej, ścieżka sądowa jest bardzo kosztowna (zwłaszcza dla klientów zagranicznych, jak Ty czy ja) i nigdy nie wiadomo jaki będzie rezultat tych działań.
Nie musisz obawiać się brokerów. Wystarczy, że wybierzesz właściwego. Na przykład brokera IQ option lub BDSwiss. W każdym razie musisz być ostrożny. Wpisz nazwę brokera, dodając słowo „oszustwo” w Google i zapoznaj się z oszustwami w opcjach binarnych i dowiedz się którzy brokerzy cieszą się dobrą reputacją oraz jakie są doświadczenia innych brokerów. Jeśli szukasz wiarygodnego i zaufanego brokera, możesz zerknąć na naszą listę zaufanych brokerów binarnych.

Wracając do pytania, czy opcje binarne to oszustwo? Z definicji, bynajmniej. Na światowym rynku funkcjonuje wielu renomowanych brokerów, którzy świadczą wysokiej jakości usługi w zakresie tradingu binarnego. Są jednak również oszuści, których możesz bardzo łatwo namierzyć. Wybierając brokera, musisz być bardzo ostrożny, przeglądać informacje, a na pewno będziesz bezpieczny.
Powodzenia wszystkim!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości