Dotacja unijna - jak to jest...?

bardyt

Dotacja unijna - jak to jest...?

Postautor: bardyt » 19 cze 2014, o 16:26

Witam,

Czytam sobie w internecie na temat dotacji z UE. Jak wiadomo czasami w internecie wypisywane są rzeczy, które mijają się daleko z prawdą, a co za tym idzie chciałbym się upewnić dodatkowo tutaj na forum - tym bardziej, że dotacja nie jest sprawą "łatwą".

Znalazłem ten artykuł: Czy dotacje unijne trzeba zwrócić? | BierzDotacje.pl

Cytując fragmenty (ale zarazem odnosząc się do całego artykułu):

"Dotacje unijne stanowią z założenia pomoc bezzwrotną"

"Jednak, oczywiście mogą zdarzyć się sytuacje, w których zostanie się zmuszonym do zwrotu otrzymanej dotacji lub jej części wraz z odsetkami. "

I teraz tak, z tego co rozumiem wystarczy że nie złamię żadnego punktu w dotacji i będzie ok. Tak więc, jeśli założę sobie że potrzebuję 150 000 tysięcy złotych, z czego:

- 30 000 będzie wydane na aplikację mobilną
- 20 000 na rozwój strony internetowej na 30 krajów
- 100 000 na pozycjonowanie tej strony (z czego każdego miesiąca będzie na ten cel wydawane po 6000zł)

I oczywiście wszystkie punkty będą wymienione we wniosku o dotację i pieniądze będą wydane tylko na te 3 cele, bez jakiś "imprez firmowych" "wakacji na koszt UE" itd. to rozumiem, że nie powinienem dostać pisma odnośnie zwrotu całości lub też części dotacji, tak?

Pozdrawiam

czekoladowy15

Re: Dotacja unijna - jak to jest...?

Postautor: czekoladowy15 » 30 sty 2017, o 14:31

Dotacje unijne bardzo potrafią pomóc ale też trudno się o nie starać.Sporo mogą skorzystać rolnicy ale samemu cieżko ogarnąć wszystko związane z dofinansowaniami. Na szczęście na tym portalu agrokapital.pl/ , opisują wszystko krok po kroku i doradzają jak pozyskać tego typu dofinansowania

osteopatakatowice

Postautor: osteopatakatowice » 9 cze 2017, o 19:04

Właśnie też się zastanawiam czy objęła by np dofinansowanie urządzeń do rehabilitacja Bielsko Biała

Karwan41

Postautor: Karwan41 » 20 cze 2017, o 14:34

Właśnie wydaje mi się, że o dotacje Unijne wcale nie jest aż tak trudno. W sumie to zależy na co chce się je wziąć. Faktycznie najłatwiej mają rolnicy, ale przecież jest pełno dotacji dla młodego i małego przedsiębiorcy

ciopas

Postautor: ciopas » 15 sie 2017, o 11:20

ja miałem tę mniejszą dotację i ogólnie bez problemu. no tylko prawda taka że i tak na zatoarowanie musiałem wziąć pożyczkę pozabankową bo nie mogłem tego zrobić z dotacji. Ale szybciutko dostałem środki wiec nie było problemów z kupnem wszystkiego.

Bizneswoman

Postautor: Bizneswoman » 25 lis 2017, o 11:17

Na Twoim miejscu wybrałabym się do choćby Urzędu Pracy i dowiedziała dokładnie, jak to jest. Sama mam zamiar się zgłosić, ponieważ chciałabym wdrożyć u siebie w przedsiębiorstwie jeden spójny system od spółki http://www.primesoft.pl/ , a nie mam na to całości środków. Wiem, że z nimi bym się dogadała, ale chcę spróbować z dotacjami na usprawnienia w firmie. Orientujecie się czy jest takie coś w ogóle? Jeśli nie ma, trudno poradzę sobie inaczej, ale jeśli są takie dofinanoswania, to szkoda byłoby nie skorzystać, prawda?

joolia

Postautor: joolia » 20 gru 2017, o 00:45

To chyba nie kazdy moze dostac.

bartoszOp
Kontaktowanie:

Postautor: bartoszOp » 26 sty 2018, o 14:48

Każda dotacja jest przeznaczana albo na konkretne cele, - rozwój firmy, technologie, albo dla konkretnych osób - bezrobotni do 30 r. ż, bezrobotny po 50 r. ż, albo mali i mikro przedsiębiorcy itp. papierologii jest od groma, ale jak komuś zależy i spełnia wymogi to ma spore szanse. Jak nie wpasowujemy się w kryteria to szkoda zachodu na uzupełnianie dokumentów i jeżdżenie po urzędach.

mentynawsa

Postautor: mentynawsa » 7 lut 2018, o 12:30

Ja też chciałbym się ubiegać o dotację unijną, ale w sumie nie wiem jak za to się zabrać :P czy trzeba mieć super ehstra biznesplan?

mare44rt

Postautor: mare44rt » 14 lut 2018, o 08:30

z dotacją tak naprawdę to jest bardzo trudne i bardzo nieciekawie według mnie