Spór między sąsiadami, urzędem gminy a mną

kowalski321

Spór między sąsiadami, urzędem gminy a mną

Postautor: kowalski321 » 31 maja 2016, o 21:15

Witam czytelników!
Mój dom jest postawiony na jednej działce z blokiem (6 rodzin). Oni mają adres dajmy na to ulica x 47, ja ulica x 47b.
Teren, który otacza dwa budynki należy do gminy. Mamy jeden dojazd oraz dojście do posesji razem z sąsiadami.
Sąsiedzi wykupili mieszkania od gminy na własność jakiś czas temu. Oczywiście do tego doszła również część terenu gminy.
Kilka miesięcy temu jedna z sąsiadek, tzw. "zarządca domu", zapytała mnie, czy chcemy dzierżawić z nimi pozostałą część terenu gminy. Jako, że to nasze jedyne dojście do domu, oczywiście nie było innej opcji niż zgodzenie się na to. Wcześniej wszystkie samochody mojej rodziny były parkowane na tym terenie.
W grudniu 2015, wspólnota mieszkaniowa podpisała umowę dzierżawy z Urzędem Gminy, pomijając w tym wszystkim mnie, wówczas zostałam bez dojazdu i dojścia do posesji, gdyż gmina nie poinformowała nas o dzierżawie ani nie zweryfikowała chęci dzierżawy przeze mnie terenu oraz naszego dojazdu i dojścia do domu.
Spotkanie z wójtem nie dało rezultatów, wspólnota miała zebranie, na którym postanowili, że nie możemy korzystać z tego terenu (w który wchodzi nasz dojazd i dojście do domu).
Dwa miesiące temu kupiłam samochód. Nie mam bramy wjazdowej na swoją posesję, a nawet nie mam takiego miejsca, w którym można byłoby ją zrobić. Samochód był parkowany na tym NIBY terenie gminy, który dzierżawi wspólnota (o czym nawet nie zostałam poinformowana).
Okazało się, że gmina sprzedała im ulicę dojazdową do ich bloku, a jako że jest tam jedna brama, zakupiona przez wspólnotę, to nie możemy z niej korzystać.
Z boku domu mam furtkę, która służy TYLKO dla wywozu śmieci, która znajduje się od ulicy y, gdyż dom znajduje się na rogu dwóch ulic x i y.
Sąsiedzi NAKAZALI wręcz nam chodzić ulicą, od której wywożone są śmieci.
Moje pytania to:
1) Czy gmina mogła wydzierżawić im teren nie konsultując tego z nami?
2) Czy gmina mogła sprzedać im ulicę dojazdową do ich bloku, która jednocześnie jest kawałkiem ulicy dojścia do mojego domu?
3) Czy gmina może zerwać umowę dzierżawy z sąsiadami i dopisać nas do niej?
4) Czy gmina może z nami podpisać OSOBNO umowę z nami?
5) Czy Urząd Gminy może zmienić mi w takim wypadku adres, na ulicę która jest równoległa do mojego domu? (mój dom stoi na rogu dwóch ulic, ale jest ulica x, a nie y)
6) Czy mogę podać Urząd Gminy do sądu z tytułu bezprawnego pozbawienia dojazdu do posesji?
7) Jakie kroki mogę podjąć w tej sytuacji? Spotkanie z wójtem niewiele wniosło do sprawy, ugodowe rozwiązanie nie wchodzi w grę, spotkanie z Sołtysem wsi umówione jest na poniedziałek, adwokatem również na ten sam dzień.

PS. Z innej beczki. Kilka dni temu chciałam poodkurzać swój samochód, więc podjechałam pod swoją furtkę (na ich dzierżawiony teren, gdyż nie było nic ustalone do tego momentu, dopiero dzisiaj odebrałam list, że nie mogę korzystać z tego terenu), zaczęłam robić swoje, a sąsiadka zrobiła mi zdjęcie telefonem komórkowym. Wiem, że samo zrobienie zdjęcia nie jest przestępstwem, jednak co w sytuacji, jeżeli będzie chciała go użyć jako dowodu w sprawie bez mojej zgody? Czy mogę się z nią o to sądzić?

Sinda
Kontaktowanie:

Re: Spór między sąsiadami, urzędem gminy a mną

Postautor: Sinda » 17 cze 2016, o 23:27

Moim zdaniem sprawa jest trochę przesądzona

Stend
Kontaktowanie:

Postautor: Stend » 28 cze 2016, o 23:26

Każdy powinien mieć jakiś udział w nieruchomości wspólnej

Tolana
Kontaktowanie:

Postautor: Tolana » 12 lip 2016, o 14:53

Moim zdaniem to jest sprawa dl prawnika

Damianek
Kontaktowanie:

Postautor: Damianek » 5 cze 2017, o 10:12

Czy możesz przedstawić jak ta sprawa potoczyła się dalej, bo mam podobny problem?