oszustwo internetowe, prośba o pomoc

Michal-p_l

oszustwo internetowe, prośba o pomoc

Postautor: Michal-p_l » 5 sty 2015, o 21:38

witam. nie wiem co zrobić dlatego, zarejestrowałem się na tym forum.
sprawa wygląda tak..
sprzedałem sprzęt grający o wartości 5400zł kobiecie z Anglii i nie otrzymalem za niego pieniedzy. babka niby wplacila najpierw pieniadze do jakiegos banku dla wlasnego bezpieczenstwa gdyz po wyslaniu przeze mnie potwierdzenia nadania paczki, bank ten mial mi automatycznie przelac pieniadze na moje konto. potwierdzenie wyslalem po czym babka napisala mi ze bank sie pomylil i zamiast 5400 wzial od niej 7400 i ja musze wplacic jej te 2000zl aby bank przelal mi te 5400. nic z tego nie rozumiem. probowalem zatrzymac paczke lecz juz bylo za pozno. napisalem jej ze nie wysle juz zadnych pieniedzy i na drugi dzien okazalo sie ze usunela swojego meila bo nie dalo sie wyslac do niej zadnej wiadomosci.
co moge zrobic w tej sytuacji? dodam ze paczke mialem wystawiona na allegro lecz zakonczylem aukcje przed czasem i wyslalem ja poza allegro. jestem w dolku bo potrzebuje te pieniadze i z zalem musialem sprzedac ta konsole. mam jedynie jej dane, adres i potwierdzenie nadania paczki. prosze o pomoc i rady..

Marcin81

Re: oszustwo internetowe, prośba o pomoc

Postautor: Marcin81 » 9 sty 2015, o 15:59

ah ten bank.. a tak na serio, naiwnosc ludzka nie zna granic

katemoss

Postautor: katemoss » 21 sty 2015, o 14:36

Skontaktuj się z działem reklamacji Allegro. Oni mają tam swój dział zajmujący się pomocą w tego typu przypadkach.

joaSia66

Postautor: joaSia66 » 29 sty 2015, o 19:38

Ja także proponuję skontaktować się z allegro. Myślę, że to wystarczy.