Sprzedałem nowe, a mam otrzymać zniszczone?

kzkpl

Sprzedałem nowe, a mam otrzymać zniszczone?

Postautor: kzkpl » 16 wrz 2014, o 15:44

Witam,

Chcę się dowiedzieć jakie prawa ma Konsument (osoba fizyczna), który kupił od Sprzedawcy (osoba fizyczna) za pośrednictwem aukcji internetowych Allegro poprzez opcję Kup Teraz! Sprawa ma się tego typu, iż sprzedawca sprzedał konsumentowi nowy wolny od wad sprzęt w pełni sprawny przesłany za pośrednictwem firmy kurierskiej do konsumenta. Konsument odebrał paczkę i przy kurierze nie stwierdził wad ponieważ nie spisał protokołu szkody w obecności kuriera. Napisał do sprzedającego wiadomość e-mail, iż sprzęt jest popsuty i prosi o wymianę. Sprzedający zarządał podesłania skanu protokołu szkody, który otrzymał od konsumenta w końcu po 14 dniach spisanego "teoretycznie w obecności kuriera". Problem polega na tym, że firma kurierska spisuje i uznaje protokoły jedynie z datą do 7 dni nie 14, co na wstępie wyklucza prawo Sprzedającego jak i Kupującego do jakichkolwiek roszczeń od firmy kurierskiej w sprawie popsutego sprzętu, który najprawdopodobniej uległ zniszczeniu albo przez kuriera, albo przez konsumenta. I pytanie moje jest takie:

Na jakiej podstawie i czy w ogóle w takim przypadku, gdy jest spisany nie ważny protokół szkody sprzedawca ma obowiązek / bądź nie ma takiego obowiązku wymienić uszkodzony towar?

Można równie dobrze powiedzieć, że konsument wziął młotek do ręki i udarzał nim w urządzenie doprowadzając je do uszkodzenia. Przecież jak odbierał nie widział, że jest uszkodzony? Dziwne

Proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam