Pytanie dotyczące świadczeń usług drogą elektroniczną

misiakowiec

Pytanie dotyczące świadczeń usług drogą elektroniczną

Postautor: misiakowiec » 6 lip 2011, o 13:37

Witam,

Szukałam tematu na forum niestety znalazłam jedynie ustawy prawne, które dla laika nie zawsze są jasne.

Moja firma ma sklep internetowy, który jak zauważyłam nie posiada żadnego regulaminu czy klauzuli o przetwarzaniu danych osobowych.
Stąd pytanie - czy jeżeli wysyłam maile do klientów z przypomnieniem o kończeniu się czasu używalności danego produktu i pytam ich czy chcieliby otrzymać ofertę na nowe produkty, (jeżeli tak to niech potwierdzą) to czy to nie jest niezgodne z prawem?

"2. Po zakończeniu korzystania z usługi świadczonej drogą elektroniczną usługodawca, na zasadach określonych w ust. 3-5, może przetwarzać tylko te spośród danych określonych w Art. 18, które są:
1) niezbędne do rozliczenia usługi oraz dochodzenia roszczeń z tytułu płatności za korzystanie z usługi,
2) niezbędne do celów reklamy, badania rynku oraz zachowań i preferencji usługobiorców z przeznaczeniem wyników tych badań na potrzeby polepszenia jakości usług świadczonych przez usługodawcę, za zgodą usługobiorcy,"

Więc gdy pytam o zgodę w mailu to ok? czy może nie powinnam w ogole pisać maili o wymianie produktu ponieważ jakim prawem posługuję się adresem mailowym kienta?
Proszę o pomoc bo już sama się motam w tym ustawach.

Morton

Re: Pytanie dotyczące świadczeń usług drogą elektroniczną

Postautor: Morton » 21 kwie 2014, o 16:26

Dzieki

qmata

Postautor: qmata » 7 cze 2015, o 13:25

Regulamin niestety jest kosztowną sprawą.

quosss

Postautor: quosss » 24 sie 2015, o 12:41

Bardzo dziękuję za wszystkie wskazówki i porady.