Serwis ogłoszeniowy - pytania

MadUNcleVen
Posty: 1
Rejestracja: 7 kwie 2017, o 09:46

Serwis ogłoszeniowy - pytania

Postautor: MadUNcleVen » 7 kwie 2017, o 09:47

Witam.
Jeśli jest to możliwe to proszę o odpowiedzi na poniższe pytania. Chciałbym założyć serwis ogłoszeniowy a chciałbym działać w zgodzie z prawe i takie pytania nasunęły mi się podczas opracowywania koncepcji serwisu:

1. Czy dane zbierane w serwisie ogłoszeniowym podlegają pod ustawę o ochronie danych osobowych jeśli będą zbierane następujące dane:

- Zdjęcie z odsłoniętą twarzą
- Imię bądź pseudonim
- Wzrost
- Waga
- Kolor oczu
- Miejsce zamieszkania (tylko nazwa miejscowości)
- Telefon komórkowy
- Adres Ip i email (tylko na potrzeby administracyjne tj. założenie konta)?

2. Czy odpowiedzialnym za zbiór danych osobowych jest osoba/firma zarządzająca serwisem ogłoszeniowym, podczas gdy miejscem przechowywania tych danych jest Francja (fizyczne miejsce znajdowania się serwera z danymi)?

3. Jakie zobowiązania administrator posiada w stosunku do osób ogłaszających się w serwisie ogłoszeniowym. Czy wystarczy, że administrator umożliwi możliwość edycji i usuwania danych tych osób?

4. Czy osoba administrująca takimi danymi musi posiadać określone uprawnienia bądź szkolenia?

5. W jaki sposób odbywa się administrowaniem danymi osobowymi oraz jakie działania administrator takiego serwisu internetowego jest zobowiązany podjąć wobec organów kontrolujących zarządzanie takimi danymi?

6. Jak powyższa sytuacja (tj. zarządzanie danymi osobowymi) wygląda na terenie krajów:

Norwegii, Szwecji, Finlandii, Danii, Islandii, Niemiec, Francji, Hiszpanii i Włoch

7. Czy administrator takiego serwisu ogłoszeniowego musi stosować się do prawa obowiązującego w kraju z którego takie dane będą zbierane w serwisie ogłoszeniowym i jednocześnie wyświetlane dla odbiorców tego kraju, przy założeniu że właścicielem internetowego serwisu ogłoszeniowego jest zarejestrowana na terenie Polski, a serwer ze zbieranymi danymi znajduje się fizycznie na terenie Francji?

ciopas
Posty: 251
Rejestracja: 7 wrz 2015, o 14:50

Re: Serwis ogłoszeniowy - pytania

Postautor: ciopas » 10 paź 2017, o 09:22

o ciekawy pomysł. a to jakaś spora inwestycja jest w ogóle? i jak to działa, np musisz mieć swój znak towarowy takiego serwisu? niestety nie pomogę ci z twoimi pytaniami, bo nie wiem :( ale trzymam mocno kciuki :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości