Standard prętkości oferowany przez firmy?

LodZ86

Standard prętkości oferowany przez firmy?

Postautor: LodZ86 » 15 lip 2010, o 12:14

Witam wszystkich, jestem nowym użytkownikiem tego forum. Mam pewien problem z moim dostawcą usług internetowych, zaraz po podpisaniu ze mną umowy 1Mb przedstawiciel, który mnie obslugiwał w domu na klatce schodowej umieścił informacje o promocji 2Mb w tej samej cenie co mi zaoferowal 1Mb. Moje pytanie brzmi następująco, ponieważ nie moge się z tą firmą dogadać listownie ani telefonicznie, a umowe podpisałem na 16 miesięcy natomiast rezygnacja jest nie opłacalna, czy jest jakiś standard przyjęty w Polsce dotyczący minimalnych prędkości jakie może obecnie oferować firma internetowa. Osobiście czuje się oszukany ponieważ podpisałem tą umowe z "nie uwagi" a wiem że obecnie na rynku firmy oferują w nieznacznie wyższej kwocie internet rzędu 4 do nawet 20 Mb przy czym moje 1Mb wygląda dosyć szmiesznie. Proszę o jaką kolwiek pomoc jak moge rozwiązać ten spur do czasu trwania umowy bo oczywiste jest że z tą debilną firmą nie podpisze kolejnej umowy bo zakończeniu obecnej, został mi jeszcze rok i nie chcę się męczyć z tym 1MB.

... pozdrawiam forumowiczów.

foxer
Kontaktowanie:

Re: Standard prętkości oferowany przez firmy?

Postautor: foxer » 7 kwie 2011, o 23:12

raczej nic nie możesz zrobić, podpisałeś umowe na 1mb a potem weszła kolejan promocja która już Ciebie kolego nie dotyczy, często się tak dzieje niestety :(
odzyskiwanie danych - odzyskiwanie danych odbitki cyfrowe - odbitki cyfrowe

Kasiek

Postautor: Kasiek » 8 kwie 2011, o 12:17

Foxer ma rację... Możesz ewentualnie próbować się dogadać z dostawcą - jeśli to nie jest jakaś wielka firma, to może pójdzie Ci na rękę, nie chcąc tracić klienta. Ale to mała nadzieja.

buskat

Postautor: buskat » 19 kwie 2011, o 22:58

jak czytam to aż się w głowie nie mieści że dostawcy internetu robią takie rzeczy, sam kiedyś miałem podobnie ale dałęm rade się dogadać z dostawcą i Tobie kolego również to sugeruje, jeżeli firma jest w porządku to dasz rade a jak nie to niestety bedziesz się musiał przemęczyć te 16 miesięcy

Kasiek

Postautor: Kasiek » 20 kwie 2011, o 12:00

Szkoda, że takie firmy nie zdają sobie sprawy z tego, że zysk z takich działań jest krótkotrwały, bo zrażają do siebie klientów. Obecnych i potencjalnych (negatywne opinie wśród znajomych abonenta).

stefano
Kontaktowanie:

Postautor: stefano » 27 kwie 2011, o 13:19

warto kontrolować swoją prędkość internetu bo często jest tak, że jest ona nawet o połowe mniejsza niż powinna być, wtedy od razu zgłaszać do dostawcy
gabinet kosmetyczny mokotów - gabinet kosmetyczny mokotów imprezy integracyjne - imprezy integracyjne

wincentt
Kontaktowanie:

Postautor: wincentt » 20 maja 2011, o 14:37

jeszcze lepszy sposób to mówić dostawcy, że się rezygnuje z ich usług, wtedy sami często podwyższają prędkość za niewielką dopłatą, już nie raz to przerabiałem i zawsze to skutkuje :)
domek letniskowy Chmielno - domek letniskowy Chmielno śpiwory - śpiwory

Kadrowy

Postautor: Kadrowy » 10 cze 2011, o 15:48

Problem polega na tym, że nie ma przepisu który zobowiązuje dostawcę netu do zagwarantowania szybkości netu.
Miały być tam jakieś zmiany - UKE za tym stoi, ale jak zagwarantować komuś szybki net. Dostawca odpowiadałby za coś nad czym nie ma kontroli i nie na to wpływu.
Np. wolny serwer znajduje się Chinach, czy to wina TP czy Netii, że z tego serwera wolno pobierają się dane.

vincii
Kontaktowanie:

Postautor: vincii » 3 lip 2011, o 22:53

ja zawsze negocjuje z dostawcami internetu, i jak już umowa się kończy to zawsze dostaje większą prędkość w tej samej cenie, trzeba czasami ich postraszyć, że się rezygnuje :)
adwokat Bydgoszcz - adwokat Bydgoszcz witraże - witraże

Fleksos

Postautor: Fleksos » 20 lis 2017, o 14:31

Nie mam zbyt obszernej wiedzy w tym obszarze tematycznym. Dlatego też raczej nie jestem w stanie pomóc...
Jeżeli musisz wybrać między czymś mającym kształt i czymś pozbawionym kształtu, wybierz to, co pozbawione kształtu.