nie można zwrócić

newguy
Posty: 1
Rejestracja: 13 sty 2016, o 13:47

nie można zwrócić

Postautor: newguy » 13 sty 2016, o 13:53

Witam,

Kupiłem ostatnio na allegro używany tablet za 799 zł na licytacji , w której opisie było napisane, że stan techniczny i wizualny sprzedawca ocenia na idealny. Towar przyszedł niecały tydzień temu, stan wizualny faktycznie nie był zły, natomiast dzialanie samego urządzenia pozostawia wiele do życzenia. Pomimo wyczyszczonego urządzenia przeglądarka włącza się z 10 sekund, klawiatura w dowolnym momencie też pojawia się bardzo wolno. Moim zdaniem nie jest to stan idealny, więc zostałem oszukany.

Sprzedający jest osobą prywatną.

Dzwoniłem do tego pana mówiac, że chce zwrócić towar, ale ten powiedział, że nie ma takiego obowiązku, bo jest osobą prywatną i że podtrzymuje, że stan techniczny jest idealny. Może to moje domysły, ale po tonie głosu czułem jakby był bojowo nastawiony, jakby wiedział, że z tabletem jest coś nie tak. Potem powiedział, że nie ma czasu i się rozłączył.

Już nawet nie chcę mi sie sporu toczyć, bo widzę, że będzie ciężko. Przygotowuję się na wystawienie komentarza negatywnego (obydwaj mamy po 100% pozytywów na chwilę obecną). Zapytałem tego Pana czy on mi też wystawi negatywny to odpowiedział, że oczywiście i że możemy sie umówić na brak komentarzy. Na pytanie na jakiej podstawie by mi wystawił negatywa odpisał, że "Na takiej że Pan mi wystawił. ;) Sugerując, że wystawiłem licytację z błędnym opisem. Nie spotkałem, się jeszcze z taką sytuacją na allegro że jedna strona wystawia negatywa a druga pozytywa". Czyli zwykły chamski negatyw za negatyw. Potem jeszcze pisał, że sprzedał wiele rzeczy wrażliwszych elektronicznie niż ten tablet i że nie było skarg.

Teraz się zastanawiam - z jednej strony chcę ostrzec innych przed oszustem, który wystawia zużyty towar i opisuje go jako idealny, a z drugiej się boję - bo dostanę negatywa za to, że kupiłem tablet, który był niezgodny z opisem. Negatyw nie bedzie wyglądał u mnie ładnie, a jeszcze ten elokwentny Pan pewnie jakoś mnie zagnie, bo z tego co widzę to jest to po prostu jakiś cwaniak nastawiony na krętactwo.

Denerwują mnie dwie rzeczy:

1. że takie osoby są na allegro, wystawiają przedmiot z mylącym opisem i mają po 100% pozytywów
2. że straciłem czas na czekanie, szukanie czy tablet da się przyśpieszyć, no i pieniądze

Czy w takiej sytuacji mogę coś zrobić czy mam związane ręce? Nie pisałem do allegro. Czy można założyć sprawę i odzyskać jakoś pieniądze? Czy prawo przemawia za mną czy wręcz przeciwne i jedyne co mogę zrobić to odsprzedać ten sprzęt komuś dalej?

jumaik
Posty: 1
Rejestracja: 13 sty 2016, o 11:39
Kontaktowanie:

Re: nie można zwrócić

Postautor: jumaik » 13 sty 2016, o 16:55

Moze najpierw wybierz się do serwisu i faktycznie sprawdź czy z tabletem jest wszystko wporządku? Bo bojowy ton głosu czy wolna przeglądarka nie podparta dokładną kontrola serwisową to za mało by wszcząć spór

sregulamin
Posty: 1
Rejestracja: 20 sty 2016, o 15:31
Kontaktowanie:

Re: nie można zwrócić

Postautor: sregulamin » 20 sty 2016, o 15:42

W kwestiach spornych na aukcjach można zwrócić się z prośbą o pomoc do Allegro. Warto też posłuchać rady poprzednika.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości