Allegro

paweell5808

Allegro

Postautor: paweell5808 » 15 lip 2015, o 17:44

Witam, pod koniec maja pożyczyłem kuzynowi konto na portalu Allegro.pl . Sprzedał on Wiedzmina za 680zł, jednak nie wysłał go. Mineło ponad 1,5 miesiaca. Dostałem wezwanie na komisariat. Kuzyn do dzis nie wysłał tej gry ani nie zwrócił pieniędzy. Nie byłem tego świadomy. Mam 16 lat, co grozi mi za to. Wiem że jestem właścicielem konta, ale czy jezeli kuzyn przyzna sie do tego, zostaną postawione zarzuty mu a nie mi? Proszę o szybką odpowiedź!

kamorgas

Re: Allegro

Postautor: kamorgas » 23 lip 2015, o 14:47

Sprzedawcy to nie interesuje, Ty za to odpowiadasz. Postrasz kuzyna policją
-----------------------------------
http://e-minimini.pl

KancelariaKB
Kontaktowanie:

Postautor: KancelariaKB » 7 sie 2015, o 10:41

Jak można pożyczyć komuś swoje konto?

prokonsumencki.pl
Kontaktowanie:

Postautor: prokonsumencki.pl » 11 sie 2015, o 08:47

Zgodnie z punktem 2.13. Regulaminu Allegro
Użytkownikowi nie wolno korzystać z Kont innych Użytkowników oraz udostępniać swojego Konta innym osobom, z wyjątkiem przypadków:
a. udostępnienia Konta Firmowego osobom należycie umocowanym przez Użytkownika do działania w jego imieniu,
b. udostępnienia Konta Zwykłego małżonkowi Użytkownika poprzez umieszczenie danych małżonka Użytkownika w specjalnym formularzu pod warunkiem, że Użytkownik Konta Zwykłego przynajmniej raz skorzystał z usługi PayU lub przynajmniej raz uregulował należności za usługi związane z organizacją Transakcji świadczone w ramach Grupy Allegro.
Użytkownik, który udostępnił Konto na zasadach określonych powyżej ponosi odpowiedzialność za wszystkie działania podejmowane w ramach Allegro.
Użytkownik powinien zachować w tajemnicy hasło do Konta.

I jaką podstawę wskazała policja w zawiadomieniu - czy art. 286. § 1 Kodeksu Karnego?

kolos

Postautor: kolos » 31 sie 2015, o 11:55

Powyższe wpisy są dowodem na to jak nie należy robić aukcji... milion zdjęć w treści to błąd. Właściwie jest dodać galerię z aukcjonera i tam zamieścić zdjęcia https://www.aukcjoner.pl/galerie-allegro/ A co do tematu... niestety jeśli udostępniasz swoje konto to musisz liczyć się z konsekwencjami :/

wosko

Postautor: wosko » 6 sty 2016, o 15:26

Mam serwis w warszawie i chciałbym ruszyć coś internetowo otworzyłem sobie stronę internetową ale nie mam całkowicie z nich klientów ani jakiejś sprzedaży specjalnej, myślałem o zainwestowaniu więcej pracy na allegro. Czy mogę tam świadczyć usługi czy tylko jest to portal dla aukcji z różnego typu towarami. Nie wiem gdzie mogę się ogłaszać. Mam reklamy w warszawie na bilbordach, bannerach ale z tego co wiem większość osób teraz siedzi w internecie.Zajmuję się aktualnie www o tematyce http://skupautpomorskie.net/skup-aut-powypadkowych Dla tego chciałbym abyście odwiedzili stronę i doradzili mi gdzie mogę się ogłaszać w internecie zgodnie z polskim prawem, tak abym nie miał z tego jakiś nie przyjemności i przykrych konsekwencji.