Wezwanie urzad celny

spojler7

Wezwanie urzad celny

Postautor: spojler7 » 21 paź 2014, o 14:33

Witam. Dostalem wezwanie z urzedu celnego w sprawie gier hazardowych. art 107 § 2. jestem podejrzany o przestepstwo skarbowe. choc mowia ze chodzi o sama gre na bukmacherze przez internet. przyznalem sie do winy ze gralem ale nie bylo mowy o tym gdzie gralem. a gralem za granicami naszego kraju. wiec nie wiem czy mi udowodnia ze gralem w pl. pozatym chodzi mi o to czy to rzeczywiscie jest nielegalne. p0atrzac na prawo UE wszystko jest legalnie. firma jest na malcie czyli w UE. wiec powinno nas ndotyczyc prawo UE czy nasze? skoro wszedzie jest legalne tylko nie u nas. czy prawo unijne nie jest wazniejsze w tej chwili niz nasze??? ewentualnie jakimi paragrafami moge zakwestionowac te oskarzenia ze to jest nielegalne. jesli chodzi o podatek to nie powinni sie przyczepic bo firma jest na malcie i tam placi podatki wiec nie musza placic drugiego. pozatym widzialem w internecie podoba sprawe i umozono sprawe. osoba wstepnie tez sie przyznala. w pismie o umozeniu napisali do tej osoby tak:
"Dyrektor Urzędu Kontroli skarbowej w Szczecinie, przysłał mi pismo umarząjąc w całości postępowanie.
Uzasadnieniem UKS jest to że gra na terytorium RP, musi odpowiadać przepisom UE.
Z uwagi że gra prowadzona była w kraju członkowskim UE jakim jest Malta, i bukmacher zarejestrowany w tym kraju, zobligowany jest do zapłaty podatku według przepisów tego kraju, nie można zastosować opodatkowania dla wygranych, ponownie w innym państwie należącym do tej samej wspólnoty.
Dochód osiągnięty w ramach wygranej , jest zalegalizowany na podstawie tego że bukmacher który wypłacił wygraną, jest zarejestrowany w kraju członkowskim i w tym kraju działa zupełnie legalnie.
W ramach przepisów UE niezgodne byłoby uznanie za przestępcze osiągnięcie dochodu firmy działającej legalnie na terenie UE, gdyż to godziłoby w swobodny obrót gospodarczy na terenie wspólnoty."

co z tym zxrobic? poszlo pismo ze nie stac mnie na splate kary jaka proponuja w DPK czyli 3 tys zł. Nie mam stalej pracy wiec nie mam skad wziasc. najbardziej interesuje mnie to czy jest szansa by zakwestionowac przepisy tak by sad sprawe umozyl. nie chce miec w papierach ze jestem skazany za cos tam czy cos takiego.