Bezprawne zablokowanie FIRMOWEGO konta na allegro

Plati

Bezprawne zablokowanie FIRMOWEGO konta na allegro

Postautor: Plati » 26 lut 2010, o 00:14

Witam,proszę o poradę. Założyłam firmowe konto na allegro tydzień temu,po przyjęciu i weryfikacji dokumentów mojej firmy(o działalności gospodarczej) przesłano mi maila,iż już mogę zacząć działalność na swoim koncie. Zaczęłam,po czym,po kilku dniach zablokowano mi konto na allegro z powodu:

"Konto o nazwie(...)zostało zablokowane, wszystkie wystawione przedmioty automatycznie usunięte, a aktualne oferty kupna na przedmioty innych Użytkowników anulowane.

Powodem jest korzystanie z wielu kont na Allegro niezgodnie z obowiązującymi zasadami.

Choć jedna osoba może korzystać z kilku kont (zarejestrowanych na poprawne, własne dane osobowe), musi przestrzegać przy tym pewnych reguł (więcej informacji).

Nie można stosować dodatkowych kont do omijania systemu opłat i prowizji na Allegro oraz do unikania płatności. Niedozwolone jest też m.in. składanie ofert we własnych aukcjach, przebijanie swoich ofert złożonych w aukcjach innych Użytkowników oraz wystawianie sobie komentarzy."

Po 1)założyłam firmę dopiero w lutym tego roku,i nigdy wcześniej nie miałam konta firmowego na alllegro,więc nie mogłam używać kilku kont.
Po 2)Jest prywatne konto na allegro,ale dane osobowe mego męża(ale to prywatne,nie firmowe)
Po 3)dozowlone jest używanie kilku kont pod warnukiem,że się samemu sobie nie podbija licytacji czy nie omija platności,a nic takiego nie miało miejsca. konta prywatnego,męza nie zwieszono, działa dalej
tylko zablokowano FIRMOWE Konto moje.
I co teraz czy allegro nie rodziela prywatnego od służbowego oraz róznych danych?
Oczywiście,że napisałam i w odpowiedzi otrzymałam:

"Dziękuję za wiadomość.

Jak już została Pani poinformowana w poprzedniej korespondencji, z naszych
danych wynika, że w Pani przypadku miało miejsce nieregulaminowe
korzystanie
z kilku kont na Allegro, co jest niezgodne z art. 2.12 naszego Regulaminu.
Korespondencję w sprawie Pani dalszej współpracy z naszym Serwisem została wyczerpana."

I co teraz? Czy Allegro zadziałało legalnie?
Wszak podpisali z moja firmą umowę,akceptując wszystkie dokumenty.
Czy oni nie rodzielają osób prywatnych od firm?
Nigdzie nie naruszyłam żadnego regulaminu,oni natomiast nie wykonują swojego obowiązku względem mojego FIRMOWEGO Konta.

Czy mogę prosić o poradę prawną?
Wszyscy twierdzą,że z allegro nie wygram,czy to oznacza,że im bezprawnie wolno wszystko?
Wszak ja zarejestrowałam się nie jako osoba prywatna tylko przedsięborca,a więc chyba powinnam mieć FIRMOWO KONTO legalnie?
Z góry dziekuję.

Kadrowy

Re: Bezprawne zablokowanie FIRMOWEGO konta na allegro

Postautor: Kadrowy » 3 lut 2011, o 16:18

Trzeba napisać do Allegro niech zweryfikują swoją ocenę. Czasami ktoś popełni błąd, pomyli dwa konta i kłopoty gotowe.
A na jakiej podstawie Allegro twierdzi, że było kilka kont?

Kasiek

Postautor: Kasiek » 6 kwie 2011, o 15:23

A może spróbuj zwrócić się do UOKiK-u, skoro nie pomagają polubowne próby załatwienia tego z Allegro? Mogli zablokować konto, sugerując się jednakowym numerem IP... Ale tak czy inaczej nie było przesłanek do blokady..

Kasiek

Postautor: Kasiek » 15 kwie 2011, o 14:06

I co, udało Ci się jakoś rozwiązać tę sprawę?

Wasilios44

Postautor: Wasilios44 » 9 mar 2018, o 15:37

Też poproszę o informacje w tej sprawie. Z góry dzięki

http://ezdrowo.pl/

Shee

Postautor: Shee » 16 mar 2018, o 13:16

Myślę, że jeżeli jesteś pewna, że nie zrobiłaś nic niezgodnego z regulaminem, to jest to pomyłka, pewnie chodzi o konta np. kogoś ze zbieżnością imienia i nazwiska z Twoim. Możesz napisać do nich wezwanie do złożenia wyjaśnień z jakiego powodu dokładnie zablokowali Twoje konto. Do takiego wezwania będą musieli się odnieść i złożyć obszerne wyjaśnienia. W pisaniu wesprzyj się tematyczną literaturą, żeby wyglądało to profesjonalnie, ponieważ inne mogą zbagatelizować. Polecam ci skorzystać z książek wydawnictwa Wolters Kluwer, ponieważ są pisane w sposób przejrzysty i czytelny. Często je zamawiam, bo są mi potrzebne i w pracy i często pożyczam je znajomym, nigdy nikt nie miał problemu z interpretacją treści w nich zawartych. Tutaj masz link do podręcznika o prawie gospodarczym, może Ci się przyda: https://student.profinfo.pl/karta-produktu/prawo-gospodarcze-zagadnienia-administracyjnoprawne,58899.html Daj znać, czy udało się rozwiązać sprawę. Pozdrawiam.

mukeiei

Postautor: mukeiei » 26 mar 2018, o 05:28

It is illegal to study because it may cause crashes.

หวยออนไลน์