praca w domu

agalw

praca w domu

Postautor: agalw » 12 maja 2014, o 15:55

Witam,
Mam takie pytanie, może ktoś będzie mógł mi pomóc rozwiązać mój problem.

Niestety z uwagi na to iż wychowuje dzieci, nie mogę podjąć nigdzie stałej pracy i dorabiam tworząc grafiki do sklepów internetowych oraz buduję sklepy korzystając z wolnego oprogramowania.
Zarejestrowałam działalność ale nie kalkuluję mi się to ponieważ zarabiam około 1200 a samego ZUS-u mam do zapłacenia prawie 1000 zł.
Czy istnieje możliwość żeby dorabiać w ten sposób ale nie rejestrować działalności? (oczywiście robiąc to zgodnie z prawem)

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

grzekow
Kontaktowanie:

Re: praca w domu

Postautor: grzekow » 16 maja 2014, o 00:07

Możesz dalej prowadzić działalność jednak zawieszać ją na miesiąc lub więcej i dopiero po odwieszeniu wystawiać faktury i znowu zamykać. Znam wiele osób które tak robią aby uniknąć horrendalnie wysokiego ZUSu

jackot

Postautor: jackot » 16 maja 2014, o 01:25

Witam,

Może Pani po prostu jako osoba prywatna zatrudnić się na podstawie umowy zlecenia lub o dzieło. Wykonuje Pani dzieła, więc ten typ umowy nadawałby się idealnie.

Pozdrawiam

Jacek Kotowicz

agalw

Postautor: agalw » 16 maja 2014, o 22:17

Bardzo dziękuję za odpowiedzi.
Skuszę się na umowę o dzieło.

navasinho

Postautor: navasinho » 22 cze 2014, o 17:40

jackot pisze:Witam,

Może Pani po prostu jako osoba prywatna zatrudnić się na podstawie umowy zlecenia lub o dzieło. Wykonuje Pani dzieła, więc ten typ umowy nadawałby się idealnie.

Pozdrawiam

Jacek Kotowicz

A jak to wtedy się odnosi do płacenia ZUSu? Jestem totalnie zielony w temacie i prosiłbym o wyjaśnienie. Przy umowie zleceniu ile wynosi opłata do ZUSu i czy normalnie obowiązuje podatek dochodowy? Z góry dzięki

suwak

Postautor: suwak » 6 lis 2014, o 00:28

agalw pisze:Witam,
Mam takie pytanie, może ktoś będzie mógł mi pomóc rozwiązać mój problem.

Niestety z uwagi na to iż wychowuje dzieci, nie mogę podjąć nigdzie stałej pracy i dorabiam tworząc grafiki do sklepów internetowych oraz buduję sklepy korzystając z wolnego oprogramowania.
Zarejestrowałam działalność ale nie kalkuluję mi się to ponieważ zarabiam około 1200 a samego ZUS-u mam do zapłacenia prawie 1000 zł.
Czy istnieje możliwość żeby dorabiać w ten sposób ale nie rejestrować działalności? (oczywiście robiąc to zgodnie z prawem)

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

pracuj na umowę o dzieło, po co ci działalność jak tak mało zarabiasz...

adamrose045

Postautor: adamrose045 » 12 lis 2014, o 07:55

Może Pani po prostu jako osoba prywatna zatrudnić się na podstawie umowy zlecenia lub o dzieło. Wykonuje Pani dzieła, więc ten typ umowy nadawałby się idealnie. ??
We offer best quality ccna voice certification test papers and materials. ccna wireless study guide - pass-4sure questions and security+ labs to help you in the real exam

mateusz90
Kontaktowanie:

Postautor: mateusz90 » 15 gru 2014, o 13:31

Ale brnąć w umowy śmieciowe, to pogarsza stan gospodarki. No nie wiem czy to dobry pomysł...

suwak

Postautor: suwak » 12 sty 2015, o 23:51

stać cie na opłacanie 1200 zł ZUSU?

Effa24

Postautor: Effa24 » 13 sty 2015, o 16:05

Jeżeli chcesz jak najwięcej zarobić dla samej siebie, to podpisuj z firmami umowy o dzieło. To jest najlepsza opcja dla tej części pracowników. A jakimś tam stanem gospodarki nie ma się co zastanawiać. Najpierw niech zostaną wprowadzone rzeczowe reformy wspierające tego typu przedsiębiorczość.