Miejsca założenia DG a miejsce jej prowadzenia...

FMXmlody

Miejsca założenia DG a miejsce jej prowadzenia...

Postautor: FMXmlody » 14 gru 2012, o 13:07

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów...

Zakładam działalność gospodarczą, na początku stycznia złożę wniosek o dofinansowanie otwarcia z PUP...

Przedstawię sytuację:

Jestem zameldowany na śląsku w domu rodziców a mieszkam od 2 lat w Warszawie (tutaj pracuje moja żona i nie zamierzam wracać na południe kraju)
Nie mamy jednak możliwości zameldowania się tutaj ponieważ nie mamy ani swojego mieszkania ani nic w ten deseń.
Chcąc dofinansowanie z PUP muszę jechać do Częstochowy zarejestrować się jako bezrobotny, po upływie 30 dni mogę złożyć wniosek o dofinansowanie otwarcia własnej DG...

Zaznaczę że to będzie sklep internetowy

1. Czy ze środków PUP muszę otworzyć firmę np w Częstochowie albo ogólnie na terenie działania tego PUP czy mogę sobie otworzyć ją w Warszawie ?

2. Czy mogę oficjalnie(na papierze) otworzyć firmę np w Częstochowie w powiedzmy swoim pokoju a realnie prowadzić ją w Warszawie ?

3. Który ZUS I US będzie mnie obowiązywał częstochowski czy warszawski ?

4. Jeśli oficjalnie otworzę u rodziców w domu działalność a będę prowadził w Warszawie i jeśli np zgłoszę siedzibę po czasie w Warszawie to czy właściciele wynajmowanych lokali są chętni na takie rozwiązania żeby przepisać firmę na ich lokal ?

5. Co w razie jakiejkolwiek kontroli z US czy PUP czy innych instytucji w przypadku gdy firma tylko oficjalnie istnieje w miejscu A a działa w miejscu B i tym samym dokumentów nie ma w miejscu A...

Mam nadzieje że nie namieszałem za bardzo w razie czego naprostuje...
Z góry dziękuje za odpowiedź i życzę miłego dnia