Zwrot zaliczki a przywłaszczenie.

janek1989

Zwrot zaliczki a przywłaszczenie.

Postautor: janek1989 » 24 kwie 2018, o 09:18

Dzień dobry, mam takie pytanie.
Mój klient zapłacił mi zaliczkę za wykonanie zlecenia i po kilku tygodniach przed końcowym terminem realizacji zlecenia zrezygnował i poprosił o zwrot zaliczki (wiem że do tego miał jak najbardziej prawo).
Wystawiłem fakturę korygującą, niestety z racji problemów finansowych nie jestem wstanie dokonać zwrotu całości kwoty, gdyż już jej nie posiadam. W ciągu trzech miesięcy spłaciłem około 10% z całej kwoty. Klient żąda ode mnie zwrotu zaliczki w całości - natychmiast, grożąc mi zgłoszeniem przestępstwa gospodarczego - jako że niby przywłaszczyłem sobie te pieniądze, cały czas deklaruję chęć spłaty i dokonuję jej co kilka tygodni, czy zatem klient ma podstawy do zgłoszenia takiego zawiadomienia?

Rozumiem że podstawy byłyby gdybym nie dokonał do tej pory żadnej spłaty lub nie było by ze mną żadnego kontaktu.
Dodam jeszcze że nie dostałem od klienta żadnego wezwania do zapłaty czy jakiegokolwiek listu w tej sprawie (jedynie wymiana maili)

alicja27

Re: Zwrot zaliczki a przywłaszczenie.

Postautor: alicja27 » 29 kwie 2018, o 18:10

Zwykle prawo stoi po stronie konsumenta, więc może skonsultuj sie z prawnikiem? W sprawach tego typu jedynie Kancelaria Cejrowski z Tczewa mi przychodzi do głowy, jesli masz niedlaeko to zdecydowanie tam warto.