sprzedaż internetowa - gdzie założyć firmę?

Stor1
Posty: 1
Rejestracja: 19 kwie 2018, o 11:10

sprzedaż internetowa - gdzie założyć firmę?

Postautor: Stor1 » 19 kwie 2018, o 11:12

Witam serdecznie,

Mieszkam na stałe w Szwecji, jednak chciałabym rozpocząć własną działalność gospodarczą w Polsce. Planuję samodzielnie wydawać napisane przede mnie książki (ew. z udziałem polskich współautorów), które będą sprzedawane drogą internetową. Planuję korzystać z usług polskich firm logistycznych (do magazynowania i dystrybucji), księgowych, drukarni i firm przygotowujących skład, redakcję i stronę internetową dla książki. Firma początkowo będzie sprzedawać książki tylko w Polsce, później również w Szwecji i za granicą. I tu pojawia się problem, a nawet ich kilka.

Dochód ze sprzedaży książki chciałabym inwestować w nieruchomości w Szwecji. Dlatego nie wiem, gdzie powinnam otworzyć firmę a gdzie oddział.
Rozważałam otwarcie firmy w Szwecji i ew. oddziału w Polsce ze względu właśnie na miejsce zamieszkania i planowane tu inwestycje. Jednak czy w przypadku sprzedaży internetowej i wyłącznie korzystania z usług firm pośredniczących oddział jest konieczny (czy wystarczy po prostu Szwedzka firma działająca w Polsce)? Pojawia się również problem swobodnego transferu pieniędzy między Polską a Szwecją. Czy można to jakoś uniknąć lub zminimalizować straty? Czy lepiej otworzyć firmę w Polsce i niezależnie (lub za pośrednictwem firmy córki) inwestować w nieruchomości w Szwecji? Jak ograniczyć ilość płaconych podatków w przypadku, kiedy zysk ze sprzedaży będzie tylko i wyłącznie inwestowany w nieruchomości a nie wypłacany np. jako dywidendy?

Pozdrawiam serdecznie

vini
Posty: 2
Rejestracja: 23 kwie 2018, o 16:37

Re: sprzedaż internetowa - gdzie założyć firmę?

Postautor: vini » 23 kwie 2018, o 16:47

Przeanalizuj co jest bardziej korzystne i tańsze w utrzymaniu, lokal w Polsce czy w Szwecji .
Serdecznie zapraszam na depilację laserową w Sopocie:
https://www.trojmiasto.pl/Clinica-Cosme ... 77389.html

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości