Pośrednictwo w handlu

oki

Pośrednictwo w handlu

Postautor: oki » 18 lip 2016, o 15:23

Dzień dobry
Od pewnego czasu zastanawiam się nad podjęciem działalności pośrednictwa w handlu.

Moja firma miałaby poszukiwać odpowiedni towar w Polsce dla zagranicznych inwestorów(mam możliwość nawiązania kontaktów w Afryce).
Mój przychód opierałby się na jakimś procencie od dokonanych transakcji. Organizacja spedycji i transportu leżałaby po stronie producenta.
Po zaakceptowaniu ceny przez inwestora(cena towaru + koszty spedycji + moje wynagrodzenie) i złożeniu przez niego zamówienia u producenta, następuje realizacja transakcji i przewóz towaru do miejsca docelowego. Dopiero wtedy nastąpiłaby całkowita zapłata(oczywiście w założeniu akredytowana przez bank).

Generalnie moja firma miałaby tylko znaleźć odpowiedni towar po akceptowanej cenie i stworzyć możliwość kontaktu tych firm.

Zastanawia mnie w jakim stopniu ciążyłaby na mnie odpowiedzialność za ewentualne problemy związane z niedojściem towaru w określonym czasie lub z dotarciem towaru uszkodzonego, albo z rozmyśleniem się inwestora(itp)?
Czy w zawartej umowie z producentem można pozbyć się takiej odpowiedzialności- jak działają takie firmy pośredniczące?
Czy można także w takiej umowie zawrzeć zobowiązanie do wyłącznej współpracy obu firm za moim pośrednictwem w dalszym okresie(tak aby nie mogły współpracować za moimi plecami)?
Ile kosztuje sporządzenie wzoru takiej umowy w kancelarii i czy można stworzyć uniwersalną do różnych firm?

Wiem że rzucam się na "głęboką wodę", ale dostrzegłem możliwość - problem tylko w jaki sposób to wszystko ogarnąć.
Z góry dziękuję za podpowiedzi.