Działalność gospodarcza, a lokal

Barbarka

Działalność gospodarcza, a lokal

Postautor: Barbarka » 29 kwie 2016, o 13:50

Planuję w najbliższym czasie otworzyć działalność gospodarczą polegającą na rękodziele i sprzedaży. Większość rzeczy będę robiła w mieszkaniu, które wynajmuję. Działalność chcę otworzyć, korzystając ze środków UE. We wniosku o dotację muszę podać adres miejsca, w którym zamierzam zarejestrować działalność.
Czy muszę mieć zgodę właściciela mieszkania? Albo czy mogę zarejestrować działalność w miejscu w którym jestem zameldowana, a pracować w wynajmowanym mieszkaniu?

problem prawny
Kontaktowanie:

Re: Działalność gospodarcza, a lokal

Postautor: problem prawny » 30 kwie 2016, o 09:57

Organ ewidencyjny nie sprawdza i nie ingeruje w stosunki cywilnoprawne, jakie osoba zakładająca działalność posiada z innymi podmiotami czy osobami prywatnymi. Czyli nie bada stanu prawnego do zgłoszonej siedziby firmy, a prowadzący działalność powinien posiadać tytuł prawny pozwalający mu na korzystanie w tym celu np. z mieszkania pod postacią umowy najmu, aktu prawa własności, umowy użyczenia, aktu potwierdzającego użytkowanie wieczyste itp.