kredyt

WIN

kredyt

Postautor: WIN » 5 maja 2015, o 14:07

Witam
W 2008 roku wzięłam samochód dostawczy na nowo otwartą firmę. Kredyt był we frankach więc jak wiadomo było coraz ciężej go spłacać. Miałam wypowiedzenie umowy kredytowej, komornika. Na dzień dzisiejszy podjęłam pracę w tamtym roku i odezwała się firma windykacyjna. Chcąc uniknąć kolejnego upokorzenia przez zajęcie komornicze umowy o pracę skontaktowałam się z firmą windykacyjną. Zaproponowałam im min. 200zł miesięcznie ponieważ mam najniższą krajową a mój mąż nie pracuje,( poza tym mam z mężem intercyzę). Zdaję sobie sprawę że kwota kredytu pozostała do spłaty to ponad 29 000 a warość zadłużenia wynosi ponad 74 000 z odsetkami i wcześniejszym postępowaniem komorniczym, ale nie jestem w stanie spłacać w tej chwili więcej. Firma windykacyjna odpisała mi krótko i na temat , że wierzyciel nie zgadza się na tą kwotę i nic poza tym. Nie wiem co oni mogą teraz zrobić czy odpisać na to pismo z kolejnym wyjaśnieniem mojej obecnej sytuacji?????Proszę o pomoc jakiegoś konkretnego prawnika, ponieważ nie znam prawa . do czego mogą się oni posunąć czy bank wypowiadając mi umowę współpracuję z tą firmą czy to w ogóle możliwe???

adwokatas
Kontaktowanie:

Re: kredyt

Postautor: adwokatas » 15 lip 2015, o 15:29

Też jestem tego zdania, że najlepiej udać się ze sprawą na konsultacje do prawnika.

Zako
Kontaktowanie:

Postautor: Zako » 7 sie 2015, o 16:05

Wygląda to tak, jakby bank sprzedał dług wynikający z zaciągnięcia kredytu na samochód firmie windykacyjnej. Czy bank kontaktował się z panią w sprawie zamiaru sprzedaży wierzytelności? A być może sprzedaż nastąpiła na podstawie zapisów ustawy z 3 lutego 1993 r. o restrukturyzacji finansowej przedsiębiorstw i banków...

frunfun

Postautor: frunfun » 9 paź 2015, o 14:39

ciężko teraz dostać jakiś sensowny kredyt.

simba

Postautor: simba » 27 lut 2017, o 20:01

Kredyty we frankach kiedyś bardzo opłacalne i przez to popularne dziś niestety nie cieszą się dobrą opinią. Mój znajomy ma taki właśnie kredyt i nikomu nie życzę nerwów, które są z tym związane. Nie ma jednak drogi bez wyjścia. Jakiś czas temu nawiązał on współpracę z Kancelarią Lex, która pomaga mu w przewalutowaniu kredytu. Zostawiam namiar do Pana Pawła Handke p.handke@kancelaria-lex.org tel: 728 288 596

ciopas

Postautor: ciopas » 3 paź 2017, o 13:47

jak chodzi o zapożyczanie sie to ja dopuszczam tylko niewielkie, szybkie pożyczki pozabankowe. mam taką jedną firmę https://wnet-pozyczka.pl/ i tylko z nim wspólpracuje jak mam potrzebę. w jakieś kredyty się nie bawię.

Kimon

Postautor: Kimon » 20 paź 2017, o 08:22

Jeśli chodzi o kredyt to uważam, że warto brać jeśli ktoś potrzebuje na szybko pieniędzy. Ja wziąłem kredyt, bo musiałem opłacić pokoje nad morzem. Oczywiście nie jest to tania sprawa, dlatego musiałem wziąć taki kredyt.

kolos

Postautor: kolos » 2 lis 2017, o 12:46

tylko, ze jak potrzebujesz na prawdę "na szybko" to raczej pożyczka pozabankowa zdecydowanie lepiej się sprawdzi. zresztą sam możesz sobie to porównać, najczęściej wystarczy jeden telefon i już wszystko wiesz