Otwarcie działalnośći gospodarczej

maksimusx

Otwarcie działalnośći gospodarczej

Postautor: maksimusx » 14 mar 2015, o 00:33

Witam.Za parę miesięcy mam zamiar otworzyć działalność gospodarczą polegającą na sprzedaży gier w wersji cyfrowej przez internet.Moje pytanie jest następujące.Czy jeżeli teraz jako osoba fizyczna dokonam zakupu gier, to za parę miesięcy prowadząc działalność gospodarczą, będę mógł je sprzedać i jeżeli tak, to jakie warunki muszą zostać spełnione.Po krótce, kupuje z największej obecnie platformy gier jaką jest Steam gry, które są na promocji i niestety, gdy te gry są w promocyjnych cenach, jest też ograniczona możliwość, co do nabycia większej ilości kopii, dlatego chciał bym wcześniej zdobyć większą ilość, żeby potem mieć odpowiednie zasoby...Kupując z platformy grę, dostaje potwierdzenie zakupu w następującej formie

"Ta wiadomość e-mail będzie służyć jako twój paragon. Możesz także odwiedzić swoją historię transakcji
w sieci, kiedy tylko chcesz.
Gra Far Cry 3

5,49 EUR

W sumie:
5,49 EUR

Informacje o płatności:

Portfel Steam
5,49 EUR
Numer potwierdzenia:
ciąg licz 5151161313
Data potwierdzenia:
Fri Mar 13 13:27:27 2015

Wszystkie ceny zawierają podatek VAT w stosownych przypadkach."
Czy takie potwierdzenie, mogło by być użyte przy rozliczaniu się potem z fiskusem?

Za pomoc z góry dziękuję!

majuniaa

Re: Otwarcie działalnośći gospodarczej

Postautor: majuniaa » 31 mar 2015, o 11:42

A masz zamiar korzystać z takiej księgowości online coś jak tutaj? to chyba tańsze rozwiązanie niż zatrudnianie fachowca prawda?

stobejczyk

Postautor: stobejczyk » 1 cze 2015, o 18:40

Też uważam, że jak się zaczyna biznes na poważnie, to warto od strony prawnej mieć wszystko przygotowane. Trzeba przemyśleć formę prawną działalności, sprawdzić jakie zezwolenia mogą być potrzebne, przygotować wzory umów, sprawdzić potencjalnych kontrahentów, przewidzieć pułapki prawne. W Polsce wiele firm tego nie robi i potem mają kłopoty. Moja firma ma takiego współpracującego łódzkiego adwokata Pawła Niedziałka, który ma w tych sprawach doświadczenie. Warto z niego skorzystać. Kontakt znajdziesz na stronie: adwokatniedzialek.pl

frunfun

Postautor: frunfun » 15 lip 2015, o 20:15

Własny biznes to świetna sprawa. Wiadomo, że na początku jest ciężko i stres jest też większy, ale potem większa satysfakcja się pojawia. Ważne jest też to, żeby inwestować w nowe rozwiązania. Ja kupiłem terminale doładowania GSM, które świetnie się sprawdziły na mojej stacji benzynowej. Biznes się kręci.

nektaryna

Postautor: nektaryna » 1 gru 2015, o 12:50

A myślicie, że nowa firma powinna wziąć pod uwagę emisję obligacji korporacyjnych z BestCapital? Są to oczywiście jakieś pieniądze na rozpoczęcie działalności, ale co, jeżeli później nie będziemy mogli ich spłacić?

Mieciński289

Postautor: Mieciński289 » 6 sty 2016, o 10:41

Korzystałeś z pomocy jakiegos prawnika? Jeśli nie to mega podziw. Ja zakladalem firme z krs-adwokaci. Jakby co polecam.

Mariush

Postautor: Mariush » 11 sty 2016, o 21:54

Podstawowe pytanie - czy licencja Steama umożliwia sprzedaż gier?

wojtas

Postautor: wojtas » 19 lis 2016, o 06:54

Przed otwarciem działalności gospodarczej warto zdobyć odpowiednią wiedzę oraz doświadczenie. Jeżeli chcecie rozwinąć biznes, warto zwrócić uwagę na ofertę seka.pl - firma organizuje różnego rodzaju szkolenia biznesowe, oferuje doradztwo w zakresie prawa pracy, projektów unijnych, ubezpieczeń społecznych.

KarolinaNowak

Postautor: KarolinaNowak » 1 sty 2017, o 22:25

Na pewno jeżeli zdecydujemy się na własną działalność, wszelkiego rodzaju szkolenia będą bardzo wskazane. Przy czym na pewno warto zdecydować się na tka opcję jak chociażby clientservice.pl , za sprawą której będziemy mieli okazję sprawdzić jakość obsługi klienta. Przy czym dodatkowo możemy się dowiedzieć jak urządzić małe call center i generalnie zwiększyć wydajność w naszej firmie.

nosek

Postautor: nosek » 3 sty 2017, o 02:39

Własny biznes jest dobrym rozwiązanie, najważniejszy pomysł, chociaż trzeba też mieć odpowiedni budżet. Bardzo ważnym elementem w przypadku prowadzenia działalności jest reklama. Dzięki odpowiedniej promocji możemy osiągnąć sukces. Mogę polecić serwersms.pl platformę do komunikacji z klientem poprzez powiadomienia sms. Wiadomości tekstowe to najszybszy sposób na to, aby dotrzeć z informacją do klienta.