Rozszerzenie działalności firmy na sprzedaż internetową

Siuwax

Rozszerzenie działalności firmy na sprzedaż internetową

Postautor: Siuwax » 11 paź 2014, o 13:26

Witajcie.
Prowadzę firmę zajmującą się sprzedażą art. elektrycznych. Oczywiście wszystko odbywa się stacjonarnie.
Chciałbym teraz rozszerzyć działalność na sprzedaż internetową, jednak najlepiej by było gdybym mógł to robić nie w mojej firmie, ale u mojego sąsiada (pracownik, który by się tym zajmował), ewentualnie u mnie w domu. W ten sposób nie będzie musiał jeździć do firmy sporo oddalonej, będę miał większy magazyn itd. W związku z tym mam kilka pytań:

-Czy nikt się do mnie nie przyczepi, że towar jest wysyłany z innego miejsca?
-W jaki sposób rozwiązać sprawę dokumentów zakupu? W przypadku płatności przy odbiorze paragon wysyłam razem z towarem, ale co podczas przedpłaty? Paragony mogę dowozić jak będę wracał z pracy, w tej chwili nie chciałbym inwestować w kolejną kasę, zdalną obsługę programu itd.
-Jeśli chodzi o podatki, rozumiem że taką sprzedaż prowadzę na tej samej zasadzie co stacjonarną, tak?

Proszę Was również o inne cenne rady dla początkującego i jakieś artykuły, poradniki z aktualnymi przepisami itd. W internetowym chaosie ciężko znaleźć coś konkretnego :).

Pozdrawiam

magda.cent
Kontaktowanie:

Re: Rozszerzenie działalności firmy na sprzedaż internetową

Postautor: magda.cent » 30 paź 2014, o 01:54

Są firmy obsługujące całe magazyny i pakują i wszystko jest robione co ułatwia proces pracy

kalaw

Postautor: kalaw » 14 sty 2015, o 03:02

Myślę, że dobrze się jeszcze zapoznać z ofertą tej firmy: http://www.rexbud.com.pl/technologia/hale-stalowe.html. Dzięki takim halom stalowym można być prawdziwym profesjonalistą na rynku.

majuniaa

Postautor: majuniaa » 14 sty 2015, o 13:40

A współpracujecie z jakąś firmą kurierską? Nie wiem czy akurat te www.integral-logistics.com.pl/uslugi-transportowe mają dobrą ofertę?zależy mi na dobrej cenie...

nosek

Postautor: nosek » 3 lis 2017, o 13:11

Może ktoś z Was będzie potrzebować wynająć magazyn, sprawdzcie sobie https://kangu24.com/pl/przechowywac-rzeczy-zima/ według mnie to bardzo dobre rozwiązanie. Ja wynajmowałem magazyn po przeprowadzce, miałem rzeczy, których nie chciałem składować w nowym domu, jednoczesnie nie chcialem ich wyrzucać. Nie jest to droga sprawa.

bolo8a

Postautor: bolo8a » 7 lis 2017, o 00:01

Wystarczy dopisać pkd. ALe najlepiej to skonsultować z księgową najpierw. :)
__
pozycjonowanie landing page

delco

Postautor: delco » 2 gru 2017, o 00:10

Nikt się nie powinien przyczepić. Adres na pewno nie stanowi problemu.
Prędzej problem może być z tego jeśli pracownik nie będzie oficjalnie zatrudniony u Ciebie.
Certyfikat dla firmy - odpowiedzialność społeczna i ekologia

monimm82

Postautor: monimm82 » 11 gru 2017, o 21:33

Uważam, że taki ruch może być bardzo opłacalny. Firma w internecie daje wam bardzo duże możliwości. Jednak jest też to na pewno spore wyzwanie dla was, ponieważ w internecie macie już dużo większą konkurencje. Żeby się przebić polecam wynająć firmę Fox Strategy zajmującą się pozycjonowaniem stron internetowych czy tez kampaniami AdWords

filip988

Postautor: filip988 » 12 gru 2017, o 11:37

a po co to

marek859

Postautor: marek859 » 11 sty 2018, o 14:16

Internetowe jest jeszcze więcej zamówień niż stacjonarnie, więc może przyda Ci się jakiś magazyn do wynajęcia? Jeśli będzie na tym etapie, to polecam zerknąć na oferty, które znajdują się na stronie https://www.industrialgo.pl/region/gorny_slask Przyznam szczerze, że tak jest o wiele łatwiej niż szukać samemu.