Co zrobić z takim zadłużeniem?

Michalzaq1

Co zrobić z takim zadłużeniem?

Postautor: Michalzaq1 » 20 mar 2014, o 20:47

Witam.
Mam pewien problem .Postaram się jak mogę opisać całą sytuację u mnie w domu.

A więc mój Tata narobił przez kilka lat ogromnych długów, gdzieś na 300 tysięcy, gdzieś piec lat temu wizą kredyt hipoteczny, na całe gospodarstwo warte gdzieś 250 tysięcy.
W tedy wizą 200 tysięcy hipoteki i teraz zostało 140 tysięcy samej hipoteki .

Oprócz hipoteki ma jeszcze 100 tysięcy długów w innych bankach, na przykład takich jak ,cerdit agricole milenium bank, euro bank i tego już nie płaci ,od kilku lat, a teraz przychodzą tylko pisma ,od komorników, bo umowy zostały rozwiązane i jeszcze dodam, ze już dwóch komorników płaci .
Teraz mam kilka pytań co, do tego problemu i bardzo, bym prosił o odpowiedz

Czy jak w tej sytuacji całe gospodarstwo ojciec przepisze, na syna to to będzie przestępstwo, czy jakiś przekręt?i może ojciec iść ,za to do więzienia ?

Czy długi mojego Taty z tych banków poza hipoteką, będą się czepiać rodziny ?

Czy długi poza hipoteką mogą wejść na hipotekę ?

Powiem jeszcze, ze dzisiaj byli, już u notariusza i mieliśmy przepisywać cale gospodarstwo, ale notariusz od radził i kazał się nad tym zastanowić .

Opisałem całą sytuację jak umiałem.

MartaS

Re: Co zrobić z takim zadłużeniem?

Postautor: MartaS » 12 lip 2014, o 21:27

Nie sądzę, żeby przepisanie gospodarstwa na syna miało magicznym sposobem zredukować długi. Te na pewno zostaną, lepiej iść z tym do jakiejś kancelarii.

bartlomiejb

Postautor: bartlomiejb » 16 lip 2014, o 12:55

MartaS pisze:Nie sądzę, żeby przepisanie gospodarstwa na syna miało magicznym sposobem zredukować długi. Te na pewno zostaną, lepiej iść z tym do jakiejś kancelarii.

A czy te długi brane były pod hipotekę tych nieruchomości? Bo jeżeli tak, to nie ma opcji aby przepisać na Ciebie. Przy takich kwotach o jakich piszesz jest to racze pewnie. Żaden bank nie pożycza takich pieniędzy na przysłowiową gębę. Trzeba udokumentować, że będziemy mieli za co to spłacić. Tutaj jest typowa pętla zadłużeniowa, nawet nie wiem czy będzie możliwość ogłoszenia upadłości konsumenckiej bo nie zachodzą tutaj okoliczności wyjątkowe.

Lexy
Kontaktowanie:

Postautor: Lexy » 17 lip 2014, o 17:25

Pozostaje jedynie konsolidacja zadłużenia i nic więcej. Przepisywanie umów i spadków nie za bardzo ma tu rację bytu.

Pan_Jan

Postautor: Pan_Jan » 24 lip 2014, o 11:04

Najlepszym rozwiązaniem będzie kontakt z jakaś kancelarią prawną która doradzi co można zrobić w takiej sytuacji gdyż nie mam zielonego pojęcia jak można poradzić w tej sytuacji.

Kred.pl
Kontaktowanie:

Postautor: Kred.pl » 5 sie 2014, o 08:14

Sprawa jest w tym przypadku dosyć skomplikowana i składa się z kilku nakładających się na siebie problemów. Najlepszy byłby kontakt z wyspecjalizowaną kancelarią prawną.