Jak napisać orzeczenie spłaty ?

pbar

Jak napisać orzeczenie spłaty ?

Postautor: pbar » 9 paź 2013, o 22:56

Witam, wziąłem kredyt pod zastaw hipoteki wraz z teściową, jako współwłaścicielką kredytu. Lecz kredyt jest na moim koncie. Teściowa dostała 2/3 kwoty z kredytu, ja 1/3 i w tych samych proporcjach spłacamy raty. W przyszłości ( po śmierci teściowej) mieszkanie pod zastaw którego jest wzięty kredyt ma być przepisane na mojego szwagra. Tylko że po jej śmierci będę musiała spłacać cały dług sama. Uzgodniliśmy, ze jej część ( 2/3) spłaci wówczas szwagier ( bo w sumie, więkoszość kwoty kredytu dostał od teściowej on). Tylko że teraz to pięknie wszystko wygląda, na wszystko się i teściowa i szwagier zgadzają, ale boje się że po śmierci teściowej szwagier mi powie: "przykro mi, wziąłeś kredyt, to sobie go sam spłacaj", bo jest to człowiek do tego zdolny. W związku z tym chciałbym żeby teraz, podczas gdy mieszkanie jeszcze nie jest na niego przepisane i póki teściowa żyje napisać jakiś stosowny dokument, który będzie miał moc prawną i będzie mówił, że: w przypadku śmierci teściowej, szawgier spłaci 2/3 tego kredytu. Jak można napisać takie pismo ? Co musi być w nim zawarte ? Kto musi to pismo napisać, szwagier czy teściowa ? Jak zrobić by to pismo miało moc prawną? Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi.