Własna działalność gospodarcza na doradztwo finansowe

quescik

Własna działalność gospodarcza na doradztwo finansowe

Postautor: quescik » 23 kwie 2013, o 16:14

Witam !
Jestem absolwentem UŁ na wydziale administracji ukończyłem specjalizację prawo podatkowe. W obecnej firmie zajmuje się działem finansowym ,jest to dość spora korporacja w której funkcjonuje już od dwóch lat, więc z czystym sumieniem mogę stwierdzić że doświadczenie jak i wysoki poziom studiów pozwolił mi zdobyć dużo wiedzy na temat doradztwa finansowego, niemniej jednak interesuje mnie czy w obecnym momencie aby otworzyć działalność gospodarczą oferującą usługi doradztwa finansowego jestem zmuszony wykupić licencję uprawniającą mnie do świadczenia w/w usług.
Próbowałem znaleźć informację na innych forach niestety opinie w tej kwestii są bardzo podzielone. Jak również moje zaangażowanie ostudził jeden z wpisów dotyczący niedoszłej ustawy partii PiS, który za świadczenie doradztwa bez wcześniej wspomnianej licencji żąda grzywny w wysokości 50 tyś zł .
Proszę o opinie osób obytych w tym temacie. Dziękuje pozdrawiam.

stroniak

Re: Własna działalność gospodarcza na doradztwo finansowe

Postautor: stroniak » 17 maja 2013, o 11:54

Zgodnie z wymogami KNF bez ich zezwolenia nie może Pan świadczyć usług tego rodzaju, chyba że ma Pan jakieś inne certyfikaty, wrazie pytań proszę o kontakt.

jagoda12
Kontaktowanie:

Postautor: jagoda12 » 22 lis 2013, o 14:41

Jeśli wszystko ma być zgodnie z prawem to taki certyfikat jest wymagany.
pozdrawiam

kriss998

Postautor: kriss998 » 18 gru 2018, o 17:07

Jeśli chcecie skorzystać z usług doradztwa podatkowego, to myślę, że możecie zainteresować się nimi np. w tej firmie https://www.crowe.com/pl/services/doradztwo-podatkowe Z tego, co można wyczytać na ich stronie, to zajmują się wszystkim bardzo dobrze i starają się zadbać o Wasze potrzeby w należyty sposób, dlatego zgłoś się razem ze swoją firmą.

JakubBa

Postautor: JakubBa » 22 gru 2018, o 15:36

Obecnie na rynku jest bardzo dużo doradców podatkowych i bardzo ciężko wybrać jakiegoś jednego.