kredyt po zmarłej siostrze

manialoki
Posty: 2
Rejestracja: 12 gru 2012, o 19:54

kredyt po zmarłej siostrze

Postautor: manialoki » 15 gru 2012, o 15:26

Witam. Dwa lata temu zmarła siostra mojej teściowej i ta siostra miała nie spłacony jakiś kredyt. Po dwóch latach teściowa dostała wezwanie do spłaty długu po siostrze z odsetkami. Czy takie postępowanie banku jest zgodne z prawem mimo iż siostra biorąc kredyt ubezpieczyła się na wypadek śmierci. I czy teściowa będzie musiała spłacić ten kredyt i ewentualnie jak postąpić żeby nie spłacać tego kredytu.Pozdrawiam !

DoradcaPrawny
Posty: 2
Rejestracja: 17 sie 2013, o 13:45

Re: kredyt po zmarłej siostrze

Postautor: DoradcaPrawny » 17 sie 2013, o 14:01

Witaj.
Wszystko zależy od tego, w jaki sposób dana osoba przyjęła spadek po zmarłym. Istnieją trzy metody związane ze spadkiem. Oczywiście spadek, to nie tylko dobra materialne i niematerialne, które osoba zmarła pozostawiła, ale także wszelkiego rodzaju długi i zobowiązania. Jeśli Twoja teściowa przyjęła spadek wprost, to wówczas jest zobowiązana do spłaty pozostałego po siostrze kredytu. Wprost, tj. jak pisałem powyżej ze wszystkim, co siostra pozostawiła. Wyjściem z tego typu sytuacji i jakoby "zwolnieniem" od spłaty zobowiązań po zmarłym członku rodziny jest odrzucenie spadku. Można to zrobić w ciągu 6 miesięcy licząc od daty zgonu danej osoby i wystarczy do tego jedna wizyta u Notariusza. W takim przypadku nie otrzymujemy niczego po zmarłym, jednak również zabezpieczamy się przed ewentualną koniecznością spłacania po nim zobowiązań, o których przecież często nie wiemy i nie mamy świadomości, że one w ogóle istnieją.
Co do ubezpieczenia kredytu od zgonu. Cóż z tym bywa różnie, ale radzę przeanalizować OWU (ogólne warunki ubezpieczenia) i zwrócić się do ubezpieczyciela.
Doradca Prawny

jagoda12
Posty: 28
Rejestracja: 8 sie 2013, o 12:37
Kontaktowanie:

Re: kredyt po zmarłej siostrze

Postautor: jagoda12 » 22 lis 2013, o 14:07

A czy aby teśiowa nie była czasem żyrantem tego kredytu?
pozdrawiam

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości