Pytanie czy to jest zgodne z prawem???

hikerman

Pytanie czy to jest zgodne z prawem???

Postautor: hikerman » 13 gru 2009, o 22:31

Witam,pracuje w pewnej firmie,gdzie mam platne stawka godzinowa,minimalna stawka to 14 zl brutto za godzine gdy bede mial 80 % normy,gdy zrobie 100% normy mam 16 zl brutto za godzine,a jezeli sie uda 120% normy to mam 19 zl brutto na godzine,z tym ze pracuje tam na umowe-zlecenie.i po kazdej zmianie kierownik zmianowy wpisuje do komputera moj wynik,po ktorym jest wiadomo jaka jest norma,od czerwca,lipca kierownicy zmianowi wpisywali mi w programie ,np,jezeli pracowalem 12 godzin,to wpisywali mi 11,5 godziny a program pokazywal 12 godzin i wtedy mialem wieksza norme,niz przy 12 godzinach,pod koniec listopada kierownik calej firmy wszedl w ten program i zobaczyl wlasnie te nie pelne godziny.Stad tez moje pytanie czy mial prawo do tego zeby pozmieniac wszystkie te nie pelne godziny i teraz mi odliczyc ta kwote,o ktora jest nizsza norma?CZy jest to zgodne z prawem?Dlaczego ja ponioslem koszty tego ze bylo to inaczej wpisywane?Przecierz ja tego nie wpisuje do komputera,zebym robil to specjalnie,to robia kierownicy zmianowi,wiec dlaczego ja mam za to odpowiadac??? Prosze o pomoc!moze jest w prawie jakis art.na to???poniewaz teraz z listopadowej pensjii obciol mi ponad 1200 zl a dla mnie to akurat nie jest malo.CZy jest jakas szansa na odzyskanie tych pieniazkow?Co mam teraz zrobic?