podatek katastralny a sejm r. p.

ewar

podatek katastralny a sejm r. p.

Postautor: ewar » 7 sty 2012, o 19:26

PODATEK KATASTRALNY A SEJM R. P.
ZAMIESZCZAM LIST OTWARTY DO SEJMU R. P. NA TEMAT PODATKU KATASTRALNEGO, PONIŻEJ:
¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬__________________________________________________________________________________
13.12.11.

Sejm R.P., ul. Wiejska 4/6/8, 00-489 warszawa

Sejm wreszcie zaczyna normalnie pracować, dlatego przypominam o starym problemie.
Z powodu prac w sejmie nad podatkiem katastralnym i istnienia już pewnych projektów, chcę zawiadomić komisję, że uchwalenie podatku katastralnego w projektowanej prostej postaci jest to przestępstwo, a mianowicie: usiłowanie morderstwa na mnie. Zresztą nie tylko na mnie, a na wielu ludziach. A do tego jest to znęcanie się nad sporą częścią społeczeństwa, i jednocześnie dyskryminacja tej bardziej pozytywnej części społeczeństwa. Wyjaśnię to dokładniej.
Mam mieszkanie ok. 70 m w śródmieściu Warszawy, a żyję z renty 821 zł oślepiona celowo przez lekarza, i nie mogę mieć więcej, bo byłam prześladowana politycznie za to, że nie chciałam współpracować z Bezpieką i z zalecenia Bezpieki nie mogłam mieć w Polsce pracy na etacie, więc pracowałam na zlecenie, a to się w ZUSie nie liczy jako lata pracy i nie mogę mieć sensownej renty. Ledwie żyję z powodu zbrodni stanu wojennego i późniejszych na mnie i z takiej renty. A do tego mam potworną nerwicę z powodu przeżytych 2 oszustw mieszkaniowych i po prostu z powodu nerwicy już nie jestem w stanie więcej się przeprowadzić. I jeśli ktoś zmusi mnie do przeprowadzki z tego mieszkania, to ja tego po prostu nie przeżyję. Nie przeżyję z powodu nerwicy, którą już mam. I ja myślałam, że jak osiągnę swoje normalne mieszkanie, to mi przez lata nerwica powoli minie. A tymczasem nagle grozicie mi eksmisją z tego mieszkania z powodu niemożliwości zapłacenia jakiegoś nowo wymyślonego potwornej wysokości podatku, i to takiego którego w żaden sposób nie można było przewidzieć w momencie kupowania mieszkania. – I to jest po prostu nagłe morderstwo na mnie, bo ja tego podatku nie będę miała z czego zapłacić, nie przewidziałam tego zupełnie decydując się w ostateczności na zamieszkanie tutaj, a przeprowadzić się już nie jestem w stanie, mój organizm tego fizycznie nie wytrzyma, bo jestem z powodu tysięcy remontów i przeprowadzek na granicy śmierci i więcej nie mogę się przeprowadzać.
Jest zresztą mądre przysłowie: że „starych drzew się nie przesadza”. Chcę je przypomnieć i zaproponować wspólne zastanowienie się, dlaczego to starych drzew nie można przesadzać? Wprawdzie mój problem nie jest tożsamy z przesadzaniem starych ludzi i z nagłym wyzuwaniem ich z ich mienia i korzeni, w których ułożyli sobie swój byt na starość, ale jest trochę z nim pokrewny; - i widać już, że nie jest to morderstwo tylko na mnie, ale zapewne na wielu ludziach i zaburzenie ustalonego porządku społecznego. Jest dużo ludzi słabych, którzy przeprowadzki nie wytrzymają fizycznie lub psychicznie, a jeszcze więcej takich, którzy w nowym środowisku już się nie zaaklimatyzują.
Miejcie litość nad tymi, którzy są słabi i starzy i ułożyli sobie życie do końca, nie niszczcie im tej odrobiny zabezpieczenia w postaci swojego własnego domu, który nagle i bez uprzedzenia chcecie im odebrać, chociaż całe życie układali sobie właśnie tak, bo myśleli, że ich domu, który jest ich własnością uczciwie dorobioną się przez całe życie, nikt im nie odbierze.
Miejcie litość nad ludźmi starymi i zmęczonymi życiem i nie uchwalajcie niebotycznego podatku jak ktoś ma mieszkanie tylko to, w którym mieszka. Może być np. podatek od drugiego i trzeciego mieszkania lub domu, ale przecież nie od tego, w którym człowiek od lat mieszka i chce w nim umrzeć.
No i wysokość projektowanego podatku jest niszczeniem ludzi uczciwych i niszczeniem rodzin i ludzi słabych. Za granicą jest rzeczywiście podatek katastralny, tylko że nie ma podatku od mieszkania, w którym się mieszka, a od drugiego i następnego mieszkania jest podatek katastralny, ale w wysokości normalnego podatku i do zapłacenia bez problemu przez każdego, a mianowicie w wysokości 2 - 5 zł miesięcznie, a nie tak jak Wy projektujecie 2000 – 3000 zł miesięcznie od małego mieszkania, i to jest za granicą 2 – 5 zł przy dużo wyższych zarobkach w tamtych krajach.
Jeśli wprowadzicie monstrualne podatki w wysokości 2000 – 3000 zł miesięcznie, to nie będzie wcale podatek tylko ucisk i dyskryminacja uczciwej części społeczeństwa, tej która za komunizmu nie dorobiła się fortun, bo odmawiała współpracy z Bezpieką. Będzie to po prostu przesiedlanie na siłę całych miast i zajęcie centrum miast przez przeważnie postkomunistycznych bandytów, którzy mają za swoje zbrodnie przecież ogromne pieniądze i wszystko zapłacą albo oszukają i nie zapłacą ustawowego podatku w ogóle, zaś ludzie uczciwi zostaną wyrzuceni ze swoich domów do lasu po prostu.
Jest w Konstytucji R P artykuł o przysługującym obywatelowi zabezpieczeniu społecznym – i taki podatek katastralny, jaki sejm chce uchwalić, jest absolutnie niezgodny z zabezpieczeniem społecznym jakimkolwiek, jest to całkowite niszczenie bezpieczeństwa i zabezpieczenia życiowego człowieka. Do tego w prawie międzynarodowym podpisanym przez Polskę jest artykuł o poszanowaniu mieszkania każdego człowieka. I taki podatek katastralny, który masowo powygania ludzi z ich mieszkań i to niespodzianie, na pewno nie jest poszanowaniem naszych mieszkań.
W imieniu gwałconego w ten sposób społeczeństwa polskiego
Krzyczy to do Was
Dr Ewa Rydzyńska
CZYTELNIKU!, A CO TY POWIESZ NA TEN TEMAT?

Karol33

Re: podatek katastralny a sejm r. p.

Postautor: Karol33 » 20 lut 2012, o 13:34

Parę lat temu słyszałem jak poseł mówił o podatku w wysokości 10% rocznie - zupełnie nie rozumiał co mówi.
Gdyby podatek wszedł w życie to Polacy z dnia na dzień staliby się dziadami. Podatki trzeba płacić, ale nie może być tak, że państwo ci wszystko zabiera.
Niech ciut ci się w życiu poszczęści .. to jesteś karany za sukces.