zadluzenie bylego meza

larysa19802

zadluzenie bylego meza

Postautor: larysa19802 » 5 sty 2012, o 19:35

witam mam problem i prosze o pomoc.Od pieciu lat jestem po rozwodzie ale nadal jestem upowazniona na jego koncie chociaz z niego nie korzystam.Kilka dni temu otrzymalam pisemko z banku o spate jego debetu,ja nie zamierzam nic splacac poniewaz nie korzystam z tego konta i nie mam z tym czlowiekiem kontaktu.Ponadto bank straszy mnie windykacja i ze zablokuje mnie na 5 lat Co mam robic pomozcie.Moj byly maz nie chce udostepnic mi mozliwosci skasowania mnie z tego konta,gdzie mam sie udac?co robic?

Kasiek

Re: zadluzenie bylego meza

Postautor: Kasiek » 9 sty 2012, o 15:44

Pytanie podstawowe - jesteś jedynie upoważniona do JEGO konta, czy to jest Wasze wspólne konto?

szupke

Postautor: szupke » 11 sty 2012, o 12:48

Jeżeli jest Pani tylko upoważniona do jego konta, radzę udać się do banku z wyjaśnieniem całej sytuacji. Niestety pracuję w banku i niezależnie od tego czy jest to konto wspólne czy jest Pani osobą upoważnioną to do usunięcia Pani z konta wymagane jest by druga osoba również przy tym była. Jednak warto udać się do banku i koniecznie wziąć ze sobą orzeczenie o rozwodzie, które poświadczy że nie są Państwo już małżeństwem i nie odpowiada Pani za jego zobowiązania powstałe po orzeczeniu rozwodu.

Kasiek

Postautor: Kasiek » 12 sty 2012, o 14:29

Jeśli to ich wspólne konto, to może być odpowiedzialna za te długi (zwłaszcza, jeśli powstały jeszcze za trwania małżeństwa). Jeśli jest tylko upoważniona, to wydaje mi się, że wystarczy zażądać w banku zniesienia tego upoważnienia - w końcu ma do tego prawo.

larysa19802

Postautor: larysa19802 » 24 sty 2012, o 20:22

jestem tylko upowazniona na jego konto i nie moge go skasowac bez jego zgody

Kasiek

Postautor: Kasiek » 25 sty 2012, o 18:42

Skoro jesteś tylko upoważniona, a nie jesteś współwłaścicielem konta, to jesteś chroniona - za zadłużenie odpowiada wyłącznie właściciel konta.

pasatek
Kontaktowanie:

Postautor: pasatek » 11 lut 2012, o 17:00

Kasiek ma racje ;)

Shee

Postautor: Shee » 13 mar 2013, o 10:23

Odrębne konto bankowe oznacza, że tylko jeden z małżonków jest właścicielem konta, a drugi może mieć, co najwyżej pełnomocnictwo do korzystania z niego. W takiej sytuacji, jeśli na koncie osobistym współmałżonka powstanie debet, druga strona nie będzie zobowiązana do jego spłaty, gdyż byłaś uprawniona tylko do dokonywania operacji bankowych, np. wypłat lub przelewów. Najlepiej będzie jak udasz się do tego banku, z orzeczeniem rozwodu i wyjaśnisz całą sprawę.