Urząd Skarbowy - kara skarbowa

waranska
Posty: 5
Rejestracja: 18 kwie 2011, o 15:37

Urząd Skarbowy - kara skarbowa

Postautor: waranska » 18 kwie 2011, o 17:05

Bardzo proszę o pomoc profesjonalistę, wypowiedzi laików jeśli konstruktywne tez mile widziane. Moja sprawa jest następująca:
w 2010 roku w lipcu kolega zarejestrował swoja firmę na siebie(na swoje dane personalne). Firma jako, że zarejestrowana pod adresem na tzw. ścianie wschodniej-pod moim adresem- łatwo pozyskała pieniądze na inwestycje. Pieniądze pochodziły z zasobów unijnych. W momencie gdy firma została zarejestrowana słuch o moim znajomym zaginął(nie był to człowiek przypadkowy, kiedyś mi pomógł, wiec nie widziałam powodu, aby nie odwdzięczyć się, tym bardziej, że nic do tego nie dokładałam). Kolega zostawił mi pieczątkę firmy, umowa o najem lokalu trafiła do Urzędu Skarbowego i tu zaczyna się problem. W umowie widnieje, że wzięłam od niego pieniądze za najem i że biorę je za każdy kolejny miesiąc. Ja wiem, że nic nie wzięłam i nie biorę, chciałam pomóc.Kolega nie odbiera telefonu(numer, który miałam do niego przez ostatnie kilka lat jest głuchy), nie odpowiada na e-maile o zwykłej poczcie nie wspomnę.
Czy mogę coś zrobić a jeśli tak to co, aby wyplątać się jakoś z tej sytuacji. Nadmieniam, że na jego firmę a na mój adres przychodzą jakieś ponaglenia od komornika i z US. Musze rozliczyć PIT, czy czeka mnie jakaś kara, jak wyplątac się z tej sytuacji. Bardzo proszę o pomoc.

ciopas
Posty: 251
Rejestracja: 7 wrz 2015, o 14:50

Re: Urząd Skarbowy - kara skarbowa

Postautor: ciopas » 12 sty 2018, o 07:56

A w ogóle wiecie jakie są kary za zarabianie bez założenia działalności? Warto sobie o tym poczytać https://6krokow.pl/co-groz-za-zarabiani ... nia-firmy/

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości