Ogrzewanie

Diana94

Re: Ogrzewanie

Postautor: Diana94 » 11 sie 2019, o 23:34

Zgadzam się, ogrzewanie gazowe to sama wygoda w obsłudze i szybko nagrzewa pomieszczenia.

Kazia

Postautor: Kazia » 18 sie 2019, o 18:20

Ekologia, to jest to, co mnie ostatnio interesuje. W związku z tym zaczęłam rozglądać się za rozwiązaniami, które chć w małym stopniu dadzą mi możliwość odciążenia okolicy ze smogu z mojego kopciucha. Pomyślałam o fotowoltaice https://www.hewalex.pl/porady-i-wiedza/fotowoltaika/monitoring-instalacji-fotowoltaicznej.html . Strona którą znalazłam oferuje wysokiej jakości sprzęt, a nawet dowiedziałam się na ich stronie o dopłatach do takiej instalacji. Z pewnością w ciągu kilku lat zwróciłaby mi sie ta inwestycja. Później czerpałabym już wyłącznie same korzyści.

Gardian

Postautor: Gardian » 20 sie 2019, o 22:04

Hmm a może kominek? To bardzo fajna opcja jeśli chodzi o ogrzewanie domu. Ostatnio widziałam na https://kratki.com/pl/jak-zbudowany-jes ... od-a-do-z/ sporo informacji odnośnie tego jak zbudowany jest kominek, jak działa, i tak dalej. Dzięki temu wiedziałam przynajmniej na czym polega takie ogrzewanie! No i postanowiłam się rozejrzeć po okolicy. Udało mi się znaeźć naprawdę świetny kominek, więc zdecydowałam się na jego zakup. I jestem mega zadowolona ze swojego systemu grzewczego :D

Kostela

Postautor: Kostela » 24 sie 2019, o 06:59

Przed decyzją o ogrzewaniu każdy się zastanawia, jakie wybrać, aby było najtaniej. W niektórych wariantach jest duży wydatek na początku, a dopiero po kilku latach się zwraca inwestycja. Tak jest w przypadku pompy ciepła. Jest ona dość często wybieraną opcją i my też się raczej na nią zdecydujemy. Tym bardziej że biuro MG Projekt https://www.mgprojekt.com.pl/ proponowało nam taki pakiet dodatkowo do projektu domu.

Kordi33

Postautor: Kordi33 » 11 wrz 2019, o 08:24

Prócz ogrzewania podłogowego myślę, że mimo wszystko warto również zamontować grzejniki. Zawsze będzie to jakaś alternatywa, a grzejniki teraz są naprawdę bardzo wydajne. Bardzo dużo grzejników mają w sklepie Mat-Dom grzejniki sklep . Mają tam grzejniki pokojowe, łazienkowe i armaturę sanitarną. Polecam!

Dominik3321

Postautor: Dominik3321 » 13 wrz 2019, o 13:01

Zawsze jak jest zima to mój dom jest bardzo dobrze ogrzewany.Żaden dom nie jest tak ogrzewany jak mój.

loska36

Postautor: loska36 » 18 wrz 2019, o 18:36

Ogrzewanie tak, ale tylko pompy ciepła, gazowe albo elektryczne. Żaden węgiel i inne świństwa. Są dotacje więc trzeba z nich korzystać, a ekologiczny kocioł dobrej jakości można całkiem tanio kupić np. w Disanie www.disan.pl

Terolla

Postautor: Terolla » wczoraj, o 13:25

Zbliżają się coraz chłodniejsze dni, więc warto zorientować się w temacie ogrzewania.