Nie spłacam nawet odsetek u komornika

suvari

Nie spłacam nawet odsetek u komornika

Postautor: suvari » 22 lis 2018, o 13:30

Dzień dobry,
Mam pytanie. W zeszłym roku w grudniu mój kredyt w skoku, (ponieważ był spłacany z trzymiesięcznym opóźnieniem) został oddany do komornika. Ten zajął mi wynagrodzenie oraz wpłyty konto.
Problem polega na tym, że Rok temu w piśmie komorniczym mój dług wynosił 46 tysięcy, a na dzien dzisiejszy wynosi 49 tysięcy. Od grudnia 2017 do marca 2018 było zabierane z mojej wypłaty ok. 500,00 zł później dostałam podwyżkę i zarabiam 2200,00 netto więc z mojej pensji dla komornika jest przelewane ok. 700,00 zł. Nie mam własnego mieszkania, samochodu, żadnej wartościowej rzeczy i jestem samotną matką, która mieszka z rodzicami. Nie posiadam żadnych dodatkowych źródeł dochodu. Pisałam wielokrotnie do SKOKU o cofnięcie zajęcia komorniczego i proponowałam, że będę spłacać do nich te 700,00 zł (wcześniejsza rata jaką miałam wynosiła 495,00 zł) niestety na żadne pismo nie otrzymałam od nich odpowiedzi.

Parę dni temu przeczytałam, że istnieje coś takiego jak umorzenie egzekucji z urzędu (gdy dłużnik nic nie posiada i komornik nie będzie w stanie uzyskać sumy wyższe niż koszty egzekucyjne.
Proszę o poradę czy w moim przypadku tak jest? Czy istnieje jakaś szansa, aby cofnąć zajęcie komornicze i dalej spłacać zobowiązanie w SKOKu?

alicja27

Re: Nie spłacam nawet odsetek u komornika

Postautor: alicja27 » 6 kwie 2019, o 22:30

To prawda, ale komornik zawsze szuka majątku jakim zaspokoi chociaż swoje koszty (dodajmy wysokie). Powalcz troszkę, na stronie kancelarii Lexa albo na ich Facebooku znajdziesz informacje o darmowych konsultacjach, skorzystaj bo to najskuteczniejsza kancelaria zajmująca się ochrona majątku Na https://web.facebook.com/kancelariaprawnalexa/ są informacje o tych konsultacjach, zadzwoń albo napisz.