Nota obciążeniowa za domniemane uszkodzenie drzwi

Vorment

Nota obciążeniowa za domniemane uszkodzenie drzwi

Postautor: Vorment » 15 paź 2018, o 04:42

Witam,

Dostałem w pracy (magazyn) papierek o nazwie NOTA OBCIĄŻENIOWA.

Moja firma wynajmuje od gościa magazyn, a konserwator ostatnio naprawiał drzwi magazynu, za co wystawił fakturę na kwotę 300zl, którą to mam pokryć ja. Nie przypominam sobie sytuacji kiedy to uszkodziłem te drzwi i teraz pytanie - czy mogę zażądać dowodu uszkodzenia tych drzwi przeze mnie ? Kamera teoretycznie jest. Nie podpisywałem żadnej umowy, że w razie uszkodzenia czegokolwiek to ponoszę odpowiedzialność finansową.
Biorąc pod uwagę, że jestem przekonany, że to nie z mojej winy drzwi zostały uszkodzone to w jaki sposób mogę sprawę załatwić?

Na notce jest informacja, że w razie braku wpłaty zostanie mi ona potrącona z wynagrodzenia.

Wydaje mi się, że tak nie mogą zrobić jeżeli nie podpisywałem nic o braniu odpowiedzialności finansowej, natomiast obawiam się, że po prostu pociągną mi to z premii, pewnie nie czując żadnej potrzeby wyjaśnienia dlaczego mi to potrącono.

Czy ktoś z Was, drodzy forumowicze może mi podpowiedzieć jak tą sprawę załatwić ?

P.S
Swoją drogą pracuję tu juz pół roku, a dostałem jak na razie jeden "pasek" - czy mogę w jakiś sposób wymusić przysłanie mi zaległych pasków?

Pozdrawiam serdecznie !