Spirala finansowa

Potrzebujący

Spirala finansowa

Postautor: Potrzebujący » 15 kwie 2018, o 20:18

Witam, jestem osobą fizyczna bez ograniczonej odpowiedzialności i mam problem.
Prowadziłem działalność gospodarczą jednoosobową, która zakonczyłem prawie rok temu bez ogłaszania upadłości. Narobilem sporo długów w firmach parabankowych jak i w bankach a także w telekomunikacji. Większość długów jest prywatnych ale z cztery bądź z pięć jest zwiazane z prowadzoną działalnością gospodarczą.... Na poczatku splacalem chwilowki i inne zobowiązania ale ze złym stanem zdrowia musiałem zakończyć działalność i poddać się operacji. Chciałem próbowac spłacać teraz te zobowiazania ale są zbyt duże, jak dla mnie na ten moment. Nie posiadam majątku żadnego. Na dzień dzisiejszy nie wiem dokładnie gdzie mam dług Tz. Nie mam wszystkich długów wypisanych. Chcialbym złożyć wniosek o upadłość konsumencka (osoby fizycznej). Jestem młodym obywatelem (22l.) i chciałbym zacząć życie na nowo bez komorników i windykatorow. Gdyby nie operacja, która uratowała mi życie nie mialbym takich problemów, bo splacalem długi.. Ale okres przygotowawczy i pooperacyjny był zbyt długi żebym jeszcze dał radę ogarnąć wszystkich dzwoniacych windykatorów. Proszę o pomoc co mogę zrobić i jak może Sąd rozpatrzyć mój wniosek jeżeli zlozylbym go do Sądu upadłościowego. Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi.

PomagamyZadluzonym

Re: Spirala finansowa

Postautor: PomagamyZadluzonym » 18 kwie 2018, o 13:37

Dzień dobry, bardzo nam przykro z powodu sytuacji, w jakiej się Pan znalazł. Cieszymy się jednak, że postanowił Pan sięgnąć po więcej informacji i zacząć działać. Nie ma przecież sytuacji bez wyjścia, nawet jeżeli aktualnie tak się Panu wydaje. Przede wszystkim, proszę zapomnieć o zaciąganiu nowych pożyczek na spłatę bieżących zobowiązań. Właśnie w ten sposób pętla kredytowa się zacieśnia. Zamiast tego warto skonsultować swoją sytuację z prawnikiem. Zdajemy sobie sprawę, że w przypadku dłużników, wiąże się to z kosztami, których nie chcą i nie są w stanie pokryć. Dlatego też powstała Fundacja Pomagamy Zadłużonym współpracująca z radcami prawnymi i adwokatami, którzy w ramach Fundacji udzielają bezpłatnej oceny sytuacji dłużnika. Proszę zajrzeć na naszą stronę internetową i zgłosić swoją sprawę. Mamy nadzieję, że uda nam się Pani pomóc.

bolek123z

Postautor: bolek123z » 20 kwie 2018, o 14:07

Taka spirala finansowa zdarza sie naprawdę często. Myśle, że nie jedna osoba powinna się nad tym zastanowić. Poza tym sporo osób nie zdaje sobie sprawy na czym to polega.
____
http://uporczywy-kaszel.pl/kaszel-u-dzi ... -u-dzieci/

zelazny

Postautor: zelazny » 23 kwie 2018, o 13:01

Ogłoszenie upadłości osobistej jest dość skomplikowaną sprawą. Polecam na pewno skorzystać z pomocy prawnej. Wiem,ze wydaje Ci się to na tym etapie dodatkowym wydatkiem, jednak warto jest go ponieść ponieważ cała sprawa rozwiąze się o wiele łatwiej, szybciej i prościej.
Odsyłam równiez na forum kredytowe: http://www.forum-kredytowe.pl/ - na którym znajduje się cały dział o zadłużeniu. Mogą Ci tam powiedzieć jakie dokumenty dokładnie przygotować i ile realnie będzie trwał cały proces upadłości. Może zaproponują również i inne rozwiązanie?

Nie ma się co załamywać i jestem zdania,że z KAŻDYCH długów można wyjść.

malik9q

Postautor: malik9q » 23 kwie 2018, o 18:42

Na https://www.utzgroup.pl/skrzyniopalety/ możecie znaleźć bardzo dużo ciekawych skrzyniopalet do wyboru. Uważam, że nie jedna osoba będzie zainteresowana tym ogłoszeniem, ponieważ jest tam naprawdę spory wybór takich rzeczy.

Bizneswoman

Postautor: Bizneswoman » 31 paź 2018, o 14:12

No, to zrobiłeś bardzo duży błąd, tym bardziej, że jak przeczytasz tu https://spiralazadluzenia.pl/abc-upadlo ... -temu.html upadłość konsumencką jest znacznie łatwiej dziś ogłosić, podobnie rzecz się ma z bankructwem firmy. Moim zdaniem powinieneś poradzić się jakiegoś prawnika, albo zaciągnąć dużą pożyczkę na spłatę zaległości.

Hadrian754

Postautor: Hadrian754 » 31 paź 2018, o 17:39

Może warto zastanowić się nad kredytem konsolidacyjnym dla firm? Tu https://habzafinanse.com.pl/konsolidacj ... firmowych/
można poczytać więcej na ten temat. W razie potrzeby można skontaktować się z doradcą, który wyjaśni wiele nurtujących pytań.

Billy

Postautor: Billy » 9 gru 2018, o 22:09

Powiedz mezowi zeby zainteresowal sie upadloscia konsumencka. Jesli jest przedsiebiorca to moze jeszcze pomyslec o restrukturyzacji firmy

Temi_edyta

Postautor: Temi_edyta » 10 gru 2018, o 16:32

Nie jestem pewna, czy ogłoszenie upadłości w tak młodym wieku jest dobrym rozwiązaniem. Póki masz siłę, może warto spłacić zadłużenie. Spróbuj skontaktować się ze wszystkimi wierzycielami (skoro wiesz, że jesteś tam zadłużony, to pewnie dostajesz jakieś monity z numerem telefonu bądź ich adresem), spisz sobie zadłużenia na kartkę i poproś każdego z pożyczkodawców o ulgowe podejście ze względu na zły stan zdrowia. Ogłoszenie upadłości zostawiłabym na sam koniec, gdy wcześniejsze opcje się nie sprawdzą :)

molakajja

Postautor: molakajja » 10 gru 2018, o 19:44

O takim czymś to ja słyszałem kiedyś. Wiem bardzo dobrze że to jest bardzo smutne i trudno to zmienić.
Prędzej nam zginie rozum i ustaną słowa, niżli będzie stateczna która białogłowa http://elboho.pl