Chwilówki - spłata kapitału

supp83

Chwilówki - spłata kapitału

Postautor: supp83 » 4 lis 2015, o 15:27

Witam!

Chciałem się Was poradzić.W zwiazku z pogorszeniem sie mojej sytuacji finansowej nie jestem spłacić swoich zobowiazań w całości.Tzn.mam obecnie środki ażeby spłacić wszystkie chwilówki,ale tylko kwoty które zostały pozyczone (srodków na koncie jest tyle,że nie byłbym w stanie spłacić odsetek naliczonych przy oddaniu chilowki po 30 dniach).Dodam,ze z 15 chwilowek tylko
2 sa po terminie (ok 2-3 tyg), a reszta jest do 11/11.Nie chce brnac dalej w ten "syf".Chcialbym splacic to co wzialem,a w sprawie odsetek sprobowac sie z nimi umowic,np na raty itd).Czy jest to dobre wyjscie z sytuacji? Czy moze moja wplata zostanie potraktowana jako splata odsetek,a czesc kapoitalu zostanie i dlej beda z tej "pozostalosci" naliczac odsetki? Na odstapienie od umowy jest za pozno,bo minelo juz te 14dni.Nie wiem co zrobic w tej sytuacji.Mam srodki,chopc nie wystarczajace,ale chcialbym je przeznaczyc na wychodzenie z tego "bagna".Czy przy splacaniu odsetek itp firma rowniez wpisuje mnie do bik czy krd? jak to wyglada od tej strony? Dzieki z góry za wszelkie porady/pomysly.

Pozdrawiam

janecznik

Re: Chwilówki - spłata kapitału

Postautor: janecznik » 5 lis 2015, o 16:00

Myśle ze na tym etapie spokojnie mozesz się z nimi dogadać. Zadzwon, porozmawiaj, wyjaśnij swoją sytuacje. Takim firmom zdecydowanie bardziej opłaca się pójsć Tobie na rękę, niż uruchamiac całą maszyne windykacyjną.

bartlomiejb

Postautor: bartlomiejb » 24 lut 2016, o 08:19

No niestety takie firmy liczą sobie pieniądze za praktycznie wszystko. Każde ponaglenie to kolejne 4 czy 5 zł do długu .

Jest ttaj wszystko dokładnie opisane. Sam staram się zawsze unikac tego typu zobowiązań z uwagi na bardzo wysokie opłaty. Niestety ale wiele osób się na to nabiera a potem maja bardzo dużę problemy ze spłatą swoich zobowiązań.... Chwilówka to nic dobrego.
Całe nasze nieszczęście bierze się stąd, że nie umiemy sobie sami wystarczyć

AndrzejKor
Kontaktowanie:

Postautor: AndrzejKor » 28 kwie 2016, o 16:14

Spróbuj negocjacji tak jak założyłeś. Może da się dogadać.

arturk

Postautor: arturk » 15 lis 2016, o 17:07

Na pewno nie powinno się chować głowy w piasek. Przy problemach ze spłatą chwilówki zawsze trzeba dyskutowac z firmą, w której zaciągnąłeś zobowiązanie. Probować dojść do konsensusu. W wielu przypadkach firmy zgadzają się na ulgi , na wydłużenie terminu spłaty ponieważ im również zależy na tym abyś tą pożyczkę spłacił.

Sa równiez pewne różnice pomiędzy bankiem oraz firmą pożyczkową Na tej stronie jest artykuł w temacie:
alebank.pl/bank-czy-firma-pozabankowa-zalezy-kiedy/?view=article&id=59126&catid=630

Czasami lepiej jest zdecydować się na pozyczkę w jednej instytucji Czasami w drugiej,

Magda28Lawyer

Postautor: Magda28Lawyer » 19 gru 2016, o 13:26

Te chwilówki to jest po prostu lichwa!Uważajcie na to.

Domi_1991

Postautor: Domi_1991 » 16 lut 2017, o 13:26

Kolega powyżej ma rację, żeby jak najszybciej skontaktować się z przedstawicielami danych instytucji. Jesteś jeszcze w dobrej sytuacji, ponieważ twoje zobowiązania nie są przedawnione. Dług nie jest strasznie wysoki. Ja na twoim miejscu zdecydowałabym się na loando.pl/wpis/konsolidacja-kredytu-pozyczki - ponieważ trochę tych pożyczek wziąłeś, można się pogubić. W przypadku konsolidacji płacisz jedną ratę na poczet wszystkich zobowiązań. Możesz również szukać pomocy u zaufanych osób w rodzinie. A po uregulowaniu zobowiązań warto pomyśleć o dodatkowym zarobku.

Kubuski

Postautor: Kubuski » 15 maja 2017, o 12:48

Jak szukacie sprawdzonej firmy, udzielającej chwilówki to ja polecam Wam Extra Portfel. Wszystkie formalności można u nich załatwić online, no i naprawdę szybko przelewają pieniądze. Umowa jasna, wszystkie koszta znane z góry, nie ma naciągania. Ja wziąłem, spłaciłem i polecam.

kolos

Postautor: kolos » 5 lip 2017, o 09:40

pewnie zależy gdzie brałeś taką pożyczkę pozabankową ale tak jak mówili przedmówcy, powinno sie dać z nimi dogadać. Ja nie miałem nigdy problemów

tinome

Postautor: tinome » 26 lip 2017, o 10:58

Chwilówki nie są złe, jeśli wszystko spłacasz w terminie to nie powinno być żadnych problemów. Ja nigdy nie miałem problemów, a nie rzadko korzystam z chwilówek.