Czy inwestowanie w nieruchomości się opłaca

zelazny

Czy inwestowanie w nieruchomości się opłaca

Postautor: zelazny » 21 wrz 2015, o 12:04

Witam. Czy Waszym zdaniem w chwili obecnej jest to dobry sposób na zainwestowanie swoich funduszy? Poważnie się nad tym zastanawiam z uwagi na to,ze lokaty są bardzo nisko oprocentowane tak więc nie można na nich praktycznie zarobić. Jaki jest inny sposób na zarobienie pieniędzy?

bartlomiejb

Re: Czy inwestowanie w nieruchomości się opłaca

Postautor: bartlomiejb » 21 wrz 2015, o 14:49

zelazny pisze:Witam. Czy Waszym zdaniem w chwili obecnej jest to dobry sposób na zainwestowanie swoich funduszy? Poważnie się nad tym zastanawiam z uwagi na to,ze lokaty są bardzo nisko oprocentowane tak więc nie można na nich praktycznie zarobić. Jaki jest inny sposób na zarobienie pieniędzy?

Oczywiśćie,ze tak.Złotówka nie jest taką stabilna walutą tak więc jest ryzyko,ze straci na wartości. Z kolei mieszkanie zawsze będzie coś warte. Jestem zdania,że na mieszkaniach się nie traci. Jeśli jednak chcesz stawiać na wynajem to proponuję kupno mieszkania w jednym z większych miast. Kraków na przykład gwarantuje bardzo wysokie zyski z wynajmu bo to miasto rozwijające się oraz studenckie.
Jednocześnie powstaje tam wiele inwestycji deweloperskich.
Całe nasze nieszczęście bierze się stąd, że nie umiemy sobie sami wystarczyć

majuniaa

Postautor: majuniaa » 29 sty 2016, o 13:12

A czy z takich inwestycji trzeba się jakoś rozliczać? Słyszeliście może o tym programie do pitów - http://pitprojekt.pl/#program? podobno jest bardzo intuicyjny w obsłudze...

lakonix

Postautor: lakonix » 29 sty 2016, o 21:40

O ile nie będzie wojny, to nieruchomości są najpewniejsze" - mawiali powojenni przedsiębiorcy. Dzisiaj możliwości ulokowania środków jest znacznie więcej niż w powojennych czasach, mimo to finansiści mówiąc o dywersyfikacji środków nadal wskazują, że nieruchomości - w długofalowym ujęciu - nadal są jedną z najpewniejszych inwestycji.

Dom21ajax
Kontaktowanie:

Postautor: Dom21ajax » 22 kwie 2016, o 00:37

nieruchomosci to na pewno dobra inwestycja, sytuacja na rynku troche sie zmienia ale to nie zmienia faktu ze to pewniak

Safari32
Kontaktowanie:

Postautor: Safari32 » 25 kwie 2016, o 20:49

Czy ja wiem czy do końca to jest dobry wybór....?

AndrzejKor
Kontaktowanie:

Postautor: AndrzejKor » 28 kwie 2016, o 16:06

Zawsze się będzie opłacać :) Trzeba trafić w bessę żeby sprzedać jak będzie hossa :)

Buki25
Kontaktowanie:

Postautor: Buki25 » 1 maja 2016, o 20:17

AndrzejKor, łatwo sie mówi ale trudniej to zrobic : )

Ewcia89

Postautor: Ewcia89 » 4 maja 2016, o 20:46

majuniaa pisze:A czy z takich inwestycji trzeba się jakoś rozliczać? Słyszeliście może o tym programie do pitów - http://pitprojekt.pl/#program? podobno jest bardzo intuicyjny w obsłudze...

To oczywiste, że jest podatek od uzyskanych przychodów z wynajmu.

Ewcia89

Postautor: Ewcia89 » 4 maja 2016, o 20:49

saltepano pisze:Według mnie się opłaca. Ja wynajmuję już 2 mieszkania lokatorom i z tego żyję.

Też się zastanawiałam nad tą formą inwestycji. Boję się jednak nieuczciwych lokatorów. Czy są jakieś paragrafy, które można by umieścić na umowie, żeby później uzyskać niezapłacony czynsz?