Strona 1 z 3

Obowiązek wystawienia faktur

: 13 wrz 2015, o 17:14
autor: milseb
Witam wszystkich. Mam problem z otrzymaniem faktur za zakupiony towar. Są mi one niezbędnie potrzebne ponieważ brałem dotacje na rozruch działąlności z UE i muszę się teraz rozliczyć z urzędem pracy na podstawie tych właśnie faktur. Sprawa wygląda następująco: w lipcu zakupiłem narzędzia za kwotę około 7000 zł w sklepie internetowym. Sklep z tego co mi wiadomo ma dobrą renomę. Sklep wysyła mi jedynie nieuwierzytelnione faktury (bez pieczątek oraz podpisu). Kontaktowałem się z pracownikami sklepu kilkukrotnie w tej sprawie ale widzę , że wyraźnie unikają wysłania mi uwierzytelnionych faktur. Czy jest jakiś obowiązek prawny , który mówi ,że sklep musi mi te faktury dostarczyć a jeżeli jest to w jakim terminie??

Re: Obowiązek wystawienia faktur

: 17 lut 2016, o 07:13
autor: majuniaa
A w ogóle jak w firmie można właśnie uporządkować te wszystkie faktury? Myślicie, że może się przydać taki program jak ten - kadry i płace? korzystaliście kiedyś?

Re: Obowiązek wystawienia faktur

: 24 maja 2016, o 08:49
autor: krystyna.kok
Faktury są oczywiście niezbędne i bardzo ważne w późniejszych rozliczeniach, raportach i innych sytuacjach kiedy należy wykazać swój dochód. Dział księgowości AlfaSystem może ci w tym doradzić - sugeruję kontakt :)

Re: Obowiązek wystawienia faktur

: 6 cze 2016, o 05:29
autor: KarolinaNowak
Ja muszę powiedzieć, że zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego programu, warto jest bliżej się mu przyznać. Z mojej perspektywy nader ciekawą opcją jest quanteco.pl/program-do-faktur . Korzystając z tego programu możemy wystawić dużą ilość faktur w krótkim czasie, ponieważ spora część danych jest tutaj pobierana automatycznie. Poza tym możemy wybrać opcję w polskiej, jak i zagranicznej walucie, a także kolejnych klientów dodawać do bazy danych, dzięki czemu wystawianie kolejnych dokumentów dla nich będzie o wiele wygodniejsze.

Re: Obowiązek wystawienia faktur

: 22 wrz 2016, o 17:07
autor: kompensa
Dokładnie jak przedmówca, prawo się zmieniło i faktury elektroniczne są ok, jednak sklep na prośbę powinien Ci je wystawić. Ewentualnie zapytaj prawnika.

Re: Obowiązek wystawienia faktur

: 26 paź 2016, o 05:21
autor: Kred.pl
Rzeczywiście nastąpiły pewne zmiany. Mimo wszystko jednak wystawianie faktury elektronicznej musi spełniać pewne warunki. W ustawie o podatku od towarów i usług jest przecież Artykuł 106n, który stanowi, że "stosowanie faktur elektronicznych wymaga akceptacji odbiorcy faktury". Dodam, że może to być zgoda ustna.

Re: Obowiązek wystawienia faktur

: 16 mar 2017, o 10:04
autor: bankowiec11
Potwierdzam, aktualnie na wystawionej fakturze nie jest wymagany ani podpis osoby wystawiającej ani też pieczątka

A w kwestii wystawiana faktur vat, ja ze swojej strony polecam program Faktury Express

Re: Obowiązek wystawienia faktur

: 13 maja 2017, o 22:32
autor: ela677
Urząd pracy wymaga faktur uwierzytelnionych, nie masz więc innego wyjścia jak domagać się ich w takiej formie. Jeżeli chodzi o programy do fakturowania, to zanim zacznie się je używać warto się upewnić, że są dostosowane do wymogów prawnych. Ja korzystam z afaktury.pl i jestem bardzo zadowolona. Można przetestować go bezpłatnie i samemu ocenić.

Re: Obowiązek wystawienia faktur

: 1 lis 2017, o 00:52
autor: nosek
Warto sprawdzić sobie program do faktur online https://wfirma.pl/poznaj-serwis/program ... tur-online - według mnie jest to bardzo dobre rozwiązanie, które znacznie usprawnia pracę. Za jego pośrednictwem można wystawiać faktury każdego rodzaju, mamy pełną kontrolę nad płatnościami, można sobie ustawić faktury cykliczne.

Re: Obowiązek wystawienia faktur

: 2 lis 2017, o 22:01
autor: Czaro9w
A no ten program jest naprawde interesujący. A co najważniejsze jest łatwy w obsłudze.
____
zwrot podatku z zagranicy