Obowiązek wystawienia faktur

milseb

Obowiązek wystawienia faktur

Postautor: milseb » 13 wrz 2015, o 17:14

Witam wszystkich. Mam problem z otrzymaniem faktur za zakupiony towar. Są mi one niezbędnie potrzebne ponieważ brałem dotacje na rozruch działąlności z UE i muszę się teraz rozliczyć z urzędem pracy na podstawie tych właśnie faktur. Sprawa wygląda następująco: w lipcu zakupiłem narzędzia za kwotę około 7000 zł w sklepie internetowym. Sklep z tego co mi wiadomo ma dobrą renomę. Sklep wysyła mi jedynie nieuwierzytelnione faktury (bez pieczątek oraz podpisu). Kontaktowałem się z pracownikami sklepu kilkukrotnie w tej sprawie ale widzę , że wyraźnie unikają wysłania mi uwierzytelnionych faktur. Czy jest jakiś obowiązek prawny , który mówi ,że sklep musi mi te faktury dostarczyć a jeżeli jest to w jakim terminie??

majuniaa

Re: Obowiązek wystawienia faktur

Postautor: majuniaa » 17 lut 2016, o 07:13

A w ogóle jak w firmie można właśnie uporządkować te wszystkie faktury? Myślicie, że może się przydać taki program jak ten - kadry i płace? korzystaliście kiedyś?

krystyna.kok

Postautor: krystyna.kok » 24 maja 2016, o 08:49

Faktury są oczywiście niezbędne i bardzo ważne w późniejszych rozliczeniach, raportach i innych sytuacjach kiedy należy wykazać swój dochód. Dział księgowości AlfaSystem może ci w tym doradzić - sugeruję kontakt :)

KarolinaNowak

Postautor: KarolinaNowak » 6 cze 2016, o 05:29

Ja muszę powiedzieć, że zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego programu, warto jest bliżej się mu przyznać. Z mojej perspektywy nader ciekawą opcją jest quanteco.pl/program-do-faktur . Korzystając z tego programu możemy wystawić dużą ilość faktur w krótkim czasie, ponieważ spora część danych jest tutaj pobierana automatycznie. Poza tym możemy wybrać opcję w polskiej, jak i zagranicznej walucie, a także kolejnych klientów dodawać do bazy danych, dzięki czemu wystawianie kolejnych dokumentów dla nich będzie o wiele wygodniejsze.

kompensa

Postautor: kompensa » 22 wrz 2016, o 17:07

Dokładnie jak przedmówca, prawo się zmieniło i faktury elektroniczne są ok, jednak sklep na prośbę powinien Ci je wystawić. Ewentualnie zapytaj prawnika.

Kred.pl
Kontaktowanie:

Postautor: Kred.pl » 26 paź 2016, o 05:21

Rzeczywiście nastąpiły pewne zmiany. Mimo wszystko jednak wystawianie faktury elektronicznej musi spełniać pewne warunki. W ustawie o podatku od towarów i usług jest przecież Artykuł 106n, który stanowi, że "stosowanie faktur elektronicznych wymaga akceptacji odbiorcy faktury". Dodam, że może to być zgoda ustna.
Kredyty hipoteczne na stronie Kred.pl - http://www.kred.pl
Kalkulator kredytowy serwisu Kred.pl - http://www.kred.pl/20100211101/Kalkulatory/kalkulator-rat-kredytowych.html

bankowiec11

Postautor: bankowiec11 » 16 mar 2017, o 10:04

Potwierdzam, aktualnie na wystawionej fakturze nie jest wymagany ani podpis osoby wystawiającej ani też pieczątka

A w kwestii wystawiana faktur vat, ja ze swojej strony polecam program Faktury Express

ela677

Postautor: ela677 » 13 maja 2017, o 22:32

Urząd pracy wymaga faktur uwierzytelnionych, nie masz więc innego wyjścia jak domagać się ich w takiej formie. Jeżeli chodzi o programy do fakturowania, to zanim zacznie się je używać warto się upewnić, że są dostosowane do wymogów prawnych. Ja korzystam z afaktury.pl i jestem bardzo zadowolona. Można przetestować go bezpłatnie i samemu ocenić.

nosek

Postautor: nosek » 1 lis 2017, o 00:52

Warto sprawdzić sobie program do faktur online https://wfirma.pl/poznaj-serwis/program ... tur-online - według mnie jest to bardzo dobre rozwiązanie, które znacznie usprawnia pracę. Za jego pośrednictwem można wystawiać faktury każdego rodzaju, mamy pełną kontrolę nad płatnościami, można sobie ustawić faktury cykliczne.

Czaro9w

Postautor: Czaro9w » 2 lis 2017, o 22:01

A no ten program jest naprawde interesujący. A co najważniejsze jest łatwy w obsłudze.
____
zwrot podatku z zagranicy