Zwrot pieniędzy

Paulinaaaa31

Zwrot pieniędzy

Postautor: Paulinaaaa31 » 15 cze 2015, o 19:04

Witam! Rok temu kupiłam tablet za 580 zł. Jednak po wielu naprawach tablet nadaje się tylko do wyrzucenia. Jest na gwarancji. Sprzedawca powiedział, że należy mi się 580 zł i za te pieniądze możemy kupić coś z jego sklepu. Kupiliśmy sprzęt za 100 zł i zostało nam 480, chciałam kupić za to smartfona, jednak to co oferuje ten sprzedawca to jakaś tragedia... Nie chcę kupować nic na siłę, ale sprzedawca pieniędzy również nie odda, jeśli nie kupię nic pieniądze przepadną. Czy w kodeksie prawnym jest gdzieś napisane, że on musi mi oddać te pieniądze? Za odpowiedzi byłabym wdzięczna.

marcinwawa
Kontaktowanie:

Re: Zwrot pieniędzy

Postautor: marcinwawa » 18 cze 2015, o 16:11

Nie słyszałem o takim zapisie. Może kup coś popularnego i później sprzedaj? :)

jaccmajrzak
Kontaktowanie:

Postautor: jaccmajrzak » 19 cze 2015, o 21:51

ciekawy zapis..
Są różne kredyty dla firm doradztwo-kredytowe.com.pl/kredyty-dla-firm - jedne lepsze, drugie gorsze, trzecie takie mocno przeciętne. Najważniejsze jest to, aby znaleźć taki kredyt na firmę, który sprawi, iż zrobimy naprawdę dobry interes.

formuła1

Postautor: formuła1 » 22 cze 2015, o 12:07

Nic nie może przepaśc, przejdź na drogę "pisemną".

BastersK
Kontaktowanie:

Postautor: BastersK » 14 lip 2015, o 08:41

Mogliście niczego nie kupować, a po prostu wziąć pieniądze, które Wam się należą. Możesz założyć mu sprawę.

Fagdertt

Postautor: Fagdertt » 3 sie 2015, o 10:04

Od razu prosi się o zwrot pieniędzy. Teraz ich na pewno nie odzyskacie.

prokonsumencki.pl
Kontaktowanie:

Postautor: prokonsumencki.pl » 3 sie 2015, o 13:09

Szanowna Pani,

rozumiem, że korzystała Pani z gwaracji za którą odpowiedzialny był sprzedawca (gwarantem był sprzedawca)? Czy może oddawała Pani tablet na gwarancję na którą odpowiedzi udzielał producent danego sprzętu?

Proszę pamiętać, że gwarancja jest dobrowolnym uprawnieniem nadawanym przez gwaranta, którym może być zarówno producent albo importer albo sprzedawca danego towaru.

Czy przeczytała Pani dokładnie kartę gwarancyjną i rzeczywiście jest w niej zapis o wskazywanym obowiązku?

Niezależnie od szukania pomocy na tym forum zalecam zgłosić się do właściwego Miejskiego/Powiatowego Rzecznika Konsumentów - więcej informacji znajdzie Pani na stronie https://uokik.gov.pl/rzecznicy_konsumentow.php

Pomoc udzielana przez Rzeczników jest bezpłatna, ponadto M/PRzK może wystosować do sprzedawcy pismo z prośbą o wyjaśnienie całej sytuacji.

Pozdrawiam.

Bamwas

Postautor: Bamwas » 6 sie 2015, o 14:48

Trochę namieszałaś i przez to raczej nie otrzymasz zwrotu gotówki. Mogłaś oddać od razu na gwarancje.

celiopa

Postautor: celiopa » 18 sie 2015, o 10:47

Tak długo tego szukałam.....No nic, dziękuję Wam serdecznie.