W jaki sposób przesłać pieniądze z Polski do Grecji?

Doniec

W jaki sposób przesłać pieniądze z Polski do Grecji?

Postautor: Doniec » 19 sty 2015, o 16:12

Wiecie, czy są jakieś, oczywiście legalne sposoby, żeby przesłać tanio pieniądze z Polski do Grecji, omijając banki? Chodzi mi głównie o to, żeby nie robić tego przez przelew międzynarodowy, bo to dość drogie. Może znacie lepszy sposób?

bartlomiejb

Re: W jaki sposób przesłać pieniądze z Polski do Grecji?

Postautor: bartlomiejb » 19 sty 2015, o 17:27

A po pierwszym zdaniu już mi świtało w głowie, że chcesz ominąć nasz kochany US heh :D
Jeśli nie chcesz zakładac sobie konta walutowego to możesz wysłać kasę przez jedną z firm pośredniczących w wysyłaniiu pieniędzy : Eaysend, Moneygram czy też Western Union. Powstały z myślą o osobach nie posiadających kont bankowych ale powiem Ci,że bardzo często przelewy przez nie realizowane są o wiele szybsze i pewniejsze od przelewów bankowych. Ceny są bardzo różne.Często uzależnione od wielkości kwoty jaką wysyłasz.
Mogę się zapytać o jakiej kwocie tutaj rozmawiamy?
Całe nasze nieszczęście bierze się stąd, że nie umiemy sobie sami wystarczyć

zelazny

Postautor: zelazny » 20 sty 2015, o 14:10

Napisz jeszcze o jaką kwotę chodzi? Łatwiej będzie dobrać jakiś sposób. O ile mniejsze kwoty to niezależnie w jaki sposób wyślesz wszędzie będzie podobnie pod względem kosztów. O tyle przy dużych kwotach jest to istotna informacja. Napisz ile wysyłasz?

Doniec

Postautor: Doniec » 20 sty 2015, o 16:11

W złotówkach to będzie jakieś 3000 zł. Kurczę żałuję trochę,że nie wysłałem kasy jakieś dwa miesiące temu kiedy jeszcze kurs był w miarę.Teraz euro jest mocniejsze tak wiec zalezy mi własnie na tym aby przewalutowanie bylo korzystne.

zelazny

Postautor: zelazny » 21 sty 2015, o 16:41

Doniec pisze:W złotówkach to będzie jakieś 3000 zł. Kurczę żałuję trochę,że nie wysłałem kasy jakieś dwa miesiące temu kiedy jeszcze kurs był w miarę.Teraz euro jest mocniejsze tak wiec zalezy mi własnie na tym aby przewalutowanie bylo korzystne.

No ale nie ma co czekać, bo raczej szybko nie spadnie. Ty się smucisz, a eksporterzy się cieszą.
Koszt przelania tych 3 tys zł będzie Cię kosztował 9 zł.
Tam masz wszystko wyjaśnione u nich na stronie internetowej: https://www.easysend.pl/oplaty_i_kurs

Doniec

Postautor: Doniec » 21 sty 2015, o 17:11

Dzięki za linka, od razu łatwiej.
Tak, myślę, że się na to zdecyduję.