który serwis ma najlepsze orzeczenia dot prawa europeskiego?

swinka

który serwis ma najlepsze orzeczenia dot prawa europeskiego?

Postautor: swinka » 6 paź 2012, o 16:37

Szukam serwisu prawniczego, który ma aktualne, dobre i przetłumaczone orzeczenia. z chęcią i wdzięcznością czekam na propozycję tych, którzy korzystają.

prawniksedlex

Re: który serwis ma najlepsze orzeczenia dot prawa europeskiego?

Postautor: prawniksedlex » 6 paź 2012, o 21:04

eurlex - pozdrawiam
Profesjonalne porady prawne - zespół prawników tworzących ekancelarię online. Kontakt 531695117 lub mail ekancelaria.online@gmail.com

Z_zachodu

Postautor: Z_zachodu » 7 paź 2012, o 17:20

Zgadza się, jeżeli chodzi o jedynie o same orzeczenia to eurlex jest wystarczający. Serwis ten posiada bezpośredni dostęp do Dziennika Urzędowego UE. Jeżeli jednak potrzebujesz czegoś więcej, to znaczy komentarzy do danego orzeczenia, odniesień do innych orzeczeń itd. to moim zdaniem już serwis eur-lex nie będzie wystarczający. Sięgnąć będzie trzeba do jakiegoś płatnego serwisu. W kancelarii, w której pracuję korzystamy z serwisu Lex Polonica. Mam często kontakt z prawem europejskim, gdyż w tym się specjalizowałem i mogę powiedzieć, że ten serwis naprawdę jest bardzo dobry.
Nie zawsze chcieć, znaczy móc.

swinka

Postautor: swinka » 7 paź 2012, o 18:32

Komentarze będą niezbędne. Im więcej materiałów tym lepiej. Będę miała dużo czasu, więc chcę sobie wszystko posprawdzać i się dowiedzieć od doświadczonych. Poczekam, może ktoś jeszcze coś mi poleci. Zbiorę pomysły i sobie posprawdzam w tygodniu, jak wyglądają te serwisy dokładnie. Dziękuję za pomoc już teraz. Może uda mi się u kogoś podpatrzeć, jak serwis działa.

nicolau

Postautor: nicolau » 7 paź 2012, o 22:17

Bez wątpienia eurlex to za mało. Zainwestuj w SIPa. LP ma ujednolicone prawo UE. Legalis już tego nie ma.

swinka

Postautor: swinka » 11 paź 2012, o 13:47

No, super. Pomyślę. A ile to kosztuje i co dokładnie w sobie ma?

nicolau

Postautor: nicolau » 11 paź 2012, o 16:26

Możesz zamówić bezpłatny dostęp, to jest na bodajże tydzień. Ceny są różne, w zależności od "bogatości" systemu, na który się zdecydujesz. Nie będę podawał cen, ponieważ ich nie znam. Korzystam z tego systemu jako pracownik kancelarii:) A co do zawartości, to oprócz prawa UE, jak pisałem, ujednoliconego i w języku polskim jest zbiór orzecznictwa sądu I instancji WE i ETS. Poza tym, komentarze, wyszukiwarka orzeczeń, zbiór porad prawnych, aktualności z działalności legislacyjnej naszego kochanego i płodnego sejmu:) To z działki krajowej. Korzystam i mi odpowiada.

Z_zachodu

Postautor: Z_zachodu » 15 paź 2012, o 20:46

Po za tym jak jesteś studentką/studentem, to dają jakąś korzystną ofertę :-)
Nie zawsze chcieć, znaczy móc.

patafJan

Postautor: patafJan » 16 paź 2012, o 22:42

Z tego co wiem, to faktycznie LexisNexis ma w swojej LexPolonice najlepiej zrobione prawo europejskie. Oprócz komentarzy pojawiają się też monografie na ten temat, niekiedy bardzo przydatne.

swinka

Postautor: swinka » 20 paź 2012, o 15:35

No, no. :) Tyle pochlebnych opinii musi coś znaczyć. :) Muszę Wam bardzo podziękować. Z pewnością skorzystam pierw z tego bezpłatnego testowego dostępu Lex Polonici, ale już mi się podoba. :) Fora pod tym względem są świetne. :) Dzięki jeszcze raz, byliście bardzo pomocni.