Pozwolenie na pobyt staly w Niemczech

anna1967

Pozwolenie na pobyt staly w Niemczech

Postautor: anna1967 » 25 sty 2010, o 18:32

Witam - mam pytanko.

4 lata temu wyszlam za maz za polaka z niemieckim pochodzeniem w Niemczech i tam zyjemy / maz moj juz 20 lat/. Do tej pory mialam wbity w paszporcie pozwolenie na pobyt w Niemczech na okres 4 lat. Mam pozwolenie na prace, ubezpieczenie, zameldowanie . Jestesmy pelnoprawna rodzina -ja z mezem i moje dzieci / pelnoletnia uczaca sie corka i 12-latka/. Zlozylam swoj paszport do przedluzenia pobytu i jako osoba zyjaca w zwiazku malzenskim z polakiem niemieckiego pochodzenia w Niemczech oraz paszport corki. I teraz tylko ze wzgledu na to ze nadal bardzo slabo mowie po niemiecku - urzad nie wydal mi pozwolenia pobytu na stale a znow na 3 lata. Jestem w srednim wieku, nauka niemieckiego jest dla mnie koszmarem , tym bardziej ze tylko 8 miesiecy pracowalam w niemczech. Moja corka zas / ta pelnoletnia uczaca sie dostala tylko na okres trwania szkoly czyli 2 lata.
O co tutaj chodzi??? Przeciez jak zyje w zwiazku z czlowiekiem -niemcem i z dziecmi stanowimy rodzine od 4 lat to normalnie nalezy sie pozwolenie na staly pobyt.

To jak za 3 lata bede nadal slabo mowic po niemiecku, to rzad niemiecki nie przedluzy mi pozwolenia na pobyt w niemczech? I co moze rzad rozwiedzie mnie z moim mezem i jeszcze za to zaplaci? Czy co rzad rodzieli mnie z corka nie przedluzajac jej pobytu na stale jak np. nie dostanie chwilowo pracy??? To jest jakas niemiecka KPINA!
Co ma znajomosc jezyka wspolnego z tym ze jestem w zwiazku malzenskim i tutaj ucza i zyja moje dzieci i wszyscy jestesmy rodzina.

Prosze o porade - dlaczego nie dostalam takiego pozwolenia na pobyt staly? o co tutaj chodzi? Co mi grozi za nastepne 3 lata a mojej corce po ukonczeniu szkoly?