Jak odzyskać pieniądze zarobione we Francji?

Magdalenka28033

Jak odzyskać pieniądze zarobione we Francji?

Postautor: Magdalenka28033 » 16 maja 2012, o 15:36

Proszę o pomoc!
Już drugi raz pracowałam we Francji w tej samej firmie. Byłam tam 7 miesięcy na legalnym kontrakcie. Poprzednim razem nie miałam żadnych problemów z realizacją czeku. Teraz okazało się że mój czek nie ma pokrycia. Mam wszystkie dokumenty: kontrakt, certyfikat pracy, rozliczenia, dosłownie wszystko. jak mam się domagać swoich pieniędzy, gdy szef ogłosił likwidację a firmę zajął komornik? Gdzie szukać pomocy, do kogo zadzwonić i czy w ogóle jest możliwość, że załatwię tą sprawę w Polsce?

Kasiek

Re: Jak odzyskać pieniądze zarobione we Francji?

Postautor: Kasiek » 18 maja 2012, o 15:17

Myślę, że zgłosić się do komornika, który zajął firmę.

lucy206

Postautor: lucy206 » 2 kwie 2013, o 18:41

Pracowaliśmy z chłopakiem przez pół roku legalnie we Francji, jednak zwolniliśmy się ze względu na to jak traktowani w tej firmie byli Polacy, i ogólną sytuację w firmie przypominającej obóz. Na koniec dostaliśmy po trzy czeki, po dwa za poprzedni miesiąc, czyli styczeń i po jednym za luty. Okazało się, że te dwa czeki za ostatni miesiąc nie miały pokrycia, w banku dostaliśmy informację, że na koncie nie było wystarczającej sumy, i nie mogli pobrać pieniędzy. Czeki te odesłali na nasz adres we Francji, czyli do mieszkania, które wynajmowaliśmy od firmy, i z którego musieliśmy się wyprowadzić, obecnie jesteśmy w Polsce. Jednak te czeki do tej pory nie dotarły, bo pocztę, która do nas przychodziła po naszym wyjeździe wyrzucili. Pracodawca twierdzi, że jeśli dostanie te czeki, to wystawi nam nowe, ale one najprawdopodobniej zostały wyrzucone. Twierdzi także, że dopóki ich nie dostanie, to nie może ich zablokować ani nic, czyli dla niego sytuacja jest bez wyjścia. Czy jest jakaś możliwość żebyśmy te pieniądze odzyskali? Proszę o pomoc.

tolab

Postautor: tolab » 12 mar 2014, o 23:52

Moj kuzyn skorzystał z jakiegoś prawnika czy księgowego który prowadzi jakieś biuro we Francji - znalazł go w internecie odzyskał kilka razy to co winien mu był pracodawca, więc można odzyskać. Jednak najlepiej robić to przez osobę która jest na miejscu.

Pinek

Postautor: Pinek » 24 kwie 2014, o 14:36

Magdalenka28033 pisze:Proszę o pomoc!
Już drugi raz pracowałam we Francji w tej samej firmie. Byłam tam 7 miesięcy na legalnym kontrakcie. Poprzednim razem nie miałam żadnych problemów z realizacją czeku. Teraz okazało się że mój czek nie ma pokrycia. Mam wszystkie dokumenty: kontrakt, certyfikat pracy, rozliczenia, dosłownie wszystko. jak mam się domagać swoich pieniędzy, gdy szef ogłosił likwidację a firmę zajął komornik? Gdzie szukać pomocy, do kogo zadzwonić i czy w ogóle jest możliwość, że załatwię tą sprawę w Polsce?

Sprawa jak wiele, ogólnie mam wrażenie, że tak długo jak Polska będzie postrzegana jak drugorzędny członek Unii tak długo tego typu problemy będą występować. W sumie w tej konkretnej sprawie warto powalczyć o swoje i spróbować chociaż jednego oszusta wyeliminować. Spróbuj skontaktować się z Państwem Tomanek http://www.adwokat-tomanek.pl/ specjalizują się w tego typu sprawach na terenie Unii. Kuzyn korzystał w sprawie deportacji i wszystko skończyło się bardzo fajnie. W każdym razie myślę, że nie ma co tutaj walczyć na własną rękę.

Lagertha
Kontaktowanie:

Postautor: Lagertha » 7 maja 2014, o 14:43

Swoją drogą godzić się na wypłatę w czeku jest delikatnie mówiąc niemądre... przecież to proszenie się o kłopoty

justysz

Postautor: justysz » 19 maja 2014, o 16:14

@Lagertha, pełna racja! Dlaczego w ogóle na to zgodziłeś się?

sobieraj

Postautor: sobieraj » 7 lis 2018, o 11:34

Być może w takich sprawach oni będą pomocni: http://www.groupespro.com/.