MANDATY I NIEZAKOŃCZONE SPRAWY W WIELKIEJ BRYTANII, a wjazd

katarzynakujawa90

MANDATY I NIEZAKOŃCZONE SPRAWY W WIELKIEJ BRYTANII, a wjazd

Postautor: katarzynakujawa90 » 17 cze 2011, o 17:38

Witam serdecznie, piszę w imieniu znajomego, ponieważ ma następujący problem:

4 lata temu zamieszkiwał na terytorium Wielkiej Brytanii. Niestety, był wtedy "młody i głupi" i nazbierał sobie kilka mandatów za przekroczenie prędkości, których oczywiście nie zapłacił. W dodatku, odebrali mu tam dwa samochody za niepłacenie ubezpieczenia i takich tam. Z tego co wiem, miał w związku z tym sprawę w sądzie, na którą też się nie stawił. Po pewnym czasie wyjechał z UK i zamieszkuje aktualnie w PL, jednakże dostał ofertę pracy na wyspie Jersey, która jest terytorium zależnym od UK. Z tego co wyczytałam, Jersey wprawdzie nie należy do UE, ale za bezpieczeństwo i obronę odpowiada Wielka Brytania.

W związku z tym, moje pytanie jest takie - czy jeśli UK odpowiada za bezpieczeństwo i obronę Jersey, istnieje możliwość zatrzymania mojego znajomego na granicy? Czy UK ma wspólną "bazę danych" razem z wyspą Jersey i czy istnieje możliwość, że informacje o niezapłaconych mandatach i niewstawiennictwu się w sądzie są dostępne na wyspie Jersey? Czy moga być z tego wyciagniete TAM jakies konsekwencje? Mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi.

Oczekuje powaznych odpowiedzi, poniewaz nie wiem co mu doradzic. Wiem, ze to byla glupota z jego strony (to nieplacenie mandatow itd.), ale trudno, stalo sie.

Prosze o pomoc, bo nie wiem jak to wszystko wyglada od strony prawnej.

katarzynakujawa90

Re: MANDATY I NIEZAKOŃCZONE SPRAWY W WIELKIEJ BRYTANII, a wjazd

Postautor: katarzynakujawa90 » 19 cze 2011, o 11:04

Proszę o pomoc!!!