niezasadne uzycie gazu pieprzowego w Niemczech

emi1980

niezasadne uzycie gazu pieprzowego w Niemczech

Postautor: emi1980 » 11 lis 2018, o 16:22

Witam
chciałam zapytać się jakie konsekwencje ponosi osoba króta wedłóg mnie użyła gazu pieprzowego wobec osoby która nie stanowiła zagrozenia ani dla otoczenia ani dla samego uzywającego gazu
Miejsce zajscia mało na terenie Niemiec
Wyczytałam tylko ze uzycie gazu jest tylko zasadne jeśli napastnik i ofiara mają kontak cielesny np. Istnieje ryzyko utraty zdrowia lub życia .Ale jeśli osoba czyli poszkodowany gazem nie stanowi zagrożenia mając na myśli ,nie czyni znamion przestępczych a osoba uzywająca gazu stoi w odległosci 3 m nagle podbiega i uzywa gazu wprost na osobe stojącą spokojnie jak to sie ma do odpowiedzialnosci w Niemczech za taki czyn?
Dodam ,ze poszkodowany został zaatakowany we własnym domu przez osobe obcą a mianowicie w progu własnego mieszkania ,będac w mieszkaniu nie na klatce schodowej.
Czy ktoś wie w tym temacie coś bliżej ? co grozi takiej osobie która w ten sposób uzyła gazu pieprzowego ? w takich okolicznosciach jak opisano w skrócie
nadmienie ,ze zostało zgłoszone doniesienie na policje o napaść oraz zostało wezwane pogotowie ze względów na urazy
Gaz soatał rozpylony w odległosci około 20 cm od twarzy i nie było na zasadzie psikniecia a spryskania w ciągłosci

boszka3

Re: niezasadne uzycie gazu pieprzowego w Niemczech

Postautor: boszka3 » 12 lis 2018, o 13:49

Ja mam to samo zdanie co mój poprzednik. Nic dodać oraz nic ująć.
Przyjemność jest początkiem i celem życia szczęśliwego - Epikur

Pan Gaweł

Postautor: Pan Gaweł » 13 lis 2018, o 09:59

Nie musi dosc do zadnego kontaktu cielesnego aby uzyc gazu pieprzowego, wystarczaja przeslanki mowiace o przekonaniu uzywajacego co do zagrozenia swojego zycia i zdrowia na podstawie zachowania potraktowanego gazem.

emi1980

Postautor: emi1980 » 26 lis 2018, o 17:09

Także dowiedziałam sie ,iż osoba uzywająca gazu wobec osoby która znajduje sie w progu własnego domu ,jest bezprawnym użyciem.W kązdym rqazie sprawa cywilna i karna została skierowana do sadu . Za nielegalne posiadanie gazu w ilosciach 7 sztuk po przeszukaniu mieszkania.
Dodam ze chyba nie został post mój zrozumiany
Osoba poszkodowana czyli spryskany był u siebie w domu a osoba która pryskała po schodach podbiegła z 3 m takze o zagrożeniu zycia czy zdrowia mozna zapomniec .
Niezasadne uzycie gazu i złosliwy czyn takze wszystko juz wiem