Windykacja Długu w Wielkiej Byrtanii

vordex

Windykacja Długu w Wielkiej Byrtanii

Postautor: vordex » 5 paź 2017, o 23:07

Witam. MAm pewien problem i szukam porady. Pracowałem w Anglii u polskiego pracodawcy przez okres 8 miesięcy. Nie zapłacił mi za ostatnie 2 miesiące pracy. Poszedłem z tym do sądu i długą drogą uzyskałem wyrok, że ma mi oddać 1955 funtów(prawie drugie tyle jest mi winien, ale nie byłem w stanie mu tego udowodnić). Odwołał się do najwyższego sądu, a ten podtrzymał decyzję. Od tamtego czasu jednak nie uregulował swojej należności. Mieszkam w Polsce i obecnie nie mam szans, aby polecieć po raz kolejny do Anglii i załątwiać sprawy z komornikiem, płącić większe kwoty itp. Odezwałem się do kilku firm windykacyjnych, ale albo nie były zainteresowane, albo "wzięły sprawe" i nawet nie odpisują na maila ani nie odbierają od paru miesięcy. Szukam rozwiązania problemu, albo polecenia mi rzetelnej firmy windykacyjnej, która załatwi temat oficjalnie, lub nieoficjalnie(swoimi metodami). Jest mi ktoś w stanie pomóc? Pozdrawiam, Paweł

delco

Re: Windykacja Długu w Wielkiej Byrtanii

Postautor: delco » 28 lis 2017, o 10:22

A ten wyrok to jest w polskim sądzie czy brytyjskim? I gdzie chciałbyś egzekwować dług? Jeśli tamten pracodawca nie ma w Polsce żadnego majątku i trzeba to robić na terenie Wielkiej Brytanii to żadna polska firma się tym nie zajmie. Zapomnij! Gdyby chodziło o 190 000 GBP to wtedy owszem, wielu by się zaoferowało pomóc rzecz jasna oczekując niebagatelnej prowizji. Ale przy takiej kwocie to nie warta skórka wyprawki. Sam piszesz że nawet Tobie nie kalkuluje się latać tam i z powrotem kilka razy. A co dopiero firmie, która miałaby przecież zarobić tylko ułamek twojego długu.
Certyfikat dla firmy - odpowiedzialność społeczna i ekologia